Po zwycięstwo w Gorzowie Wielkopolskim 22 kwi

Po zwycięstwo w Gorzowie Wielkopolskim

W najbliższą sobotę o godzinie 16:00 w jednej z dwóch stolic województwa lubuskiego swój mecz rozegra drużyna KGHM Zagłębia II, która zmierzy się z 14. w tabeli Wartą Gorzów Wielkopolski. Zapraszamy Was do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

22 kwi 2021 11:30

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Po burzy zawsze wychodzi słońce

Ostatnie dwa mecze to niestety dwie porażki zespołu prowadzonego przez trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak bardzo różniły się między sobą spotkania z Polonią-Stalą Świdnica, a z Ruchem Chorzów. W drugiej z wymienionych gier Miedziowi zagrali bardzo odważnie, z polotem, fantazją i przede wszystkim bez kompleksów, co pozwoliło młodym piłkarzom naszego Klubu postawić faworytowi z Chorzowa trudne warunki. Finalnie KGHM Zagłębie II nieznacznie, bo jedną bramką, uległo zdecydowanemu faworytowi ligi, udowadniając jednak przy tym, że nawet z tak mocnymi zespołami jak 14-krotni Mistrzowie Polski, zbierający dopiero doświadczenie w seniorskiej piłce zawodnicy mogą grać jak równy z równym. Jak na dłoni widać, że ciężkie treningi i analizy przynoszą zespołowi korzyść, która być może urzeczywistni się już w najbliższą sobotę w postaci trzech punktów, które wrócą z naszą drużyną do Lubina.

Bezkompromisowa drużyna

Patrząc na poprzednią kolejkę ligową jak na dłoni widać analogię pomiędzy obydwoma zespołami, które mierzyły się ze ścisłą czołówką ligi. Zarówno piłkarze Miedziowych w meczu z Ruchem, jaki i Warty w spotkaniu ze Ślęzą Wrocław zaprezentowali się z dobrej strony, jednak ostatecznie jedną bramką ulegli rywalom. Od marcowego powrotu na ligowe boiska forma zespołu z Gorzowa Wielkopolskiego przypomina sinusoidę, gdyż po każdym wygranym meczu przychodzi porażka. Przed dwoma tygodniami zespół z województwa lubuskiego bardzo pewnie poradził sobie z Piastem Żmigród, pokonując dolnośląski klub aż 4:0. Ogólnie rzecz biorąc w rundzie wiosennej Warciarze trzykrotnie pokonywali swoich oponentów, ulegali im cztery razy, nie notując ani jednego remisu. Bordowo-granatowi są więc zespołem bezkompromisowym, który w każdym spotkaniu stara się walczyć o 3 punkty. Przed Miedziowymi stoi więc trudne zadanie.

Potencjalne starcie Posmyk vs. Posmyk

Kilka postaci w zespole Warty Gorzów Wielkopolski zasługuje na bliższe im przyjrzenie się. Na pierwszy ogień weźmy 40-letniego Pawła Posmyka, który oprócz regularnego strzelania bramek dla gorzowian jest również… strażakiem! Nie przeszkadza mu to jednak, by raz za razem dawać się we znaki defensywie rywali, na które sposób znalazł już 10 razy w trakcie trwających rozgrywek. Ponadto barwy zespołu z Gorzowa reprezentuje również Kamil Lech, syn byłego bramkarza naszego klubu, Piotra. Golkiper jest wypożyczony do zespołu naszych sobotnich rywali z Ruchu Chorzów, jednak ma za sobą również 9 spotkań rozegranych w Ekstraklasie w sezonie 2016/2017. Warto również wspomnieć o defensywnym pomocniku Dominiku Siwińskim, który w obecnych rozgrywkach zaliczył 4 trafienia dla Warciarzy.

Poprzednie starcia

Ostatnio KGHM Zagłębie II mierzyło się z Wartą Gorzów Wielkopolski w 8. kolejce bieżącego sezonu, w której niestety ulegliśmy w domowym spotkaniu 1:2. Gola dla Zagłębia zdobył z rzutu karnego Daniel Dudziński, zaś przyjezdni odpowiedzieli bramkami wspomnianych Pawła Posmyka i Dominika Siwińskiego. By przypomnieć sobie jeszcze wcześniejsze starcie między obydwoma zespołami należy cofnąć się do sezonu 2018/2019. Najpierw w 14. serii gier nasz zespół mocno wzmocniony zawodnikami z „jedynki” pewnie pokonał na wyjeździe rywali 4:0, gole zdobywali Jakub Tosik, Olaf Nowak, Łukasz Moneta i Eryk Sobków. W rewanżu rozgrywanym w kolejce nr 31 zanotowaliśmy remis 1:1, gola dla Zagłębia strzelił Damian Kasprzak, odpowiedział mu golem z jedenastki Paweł Posmyk.

Miedziowi, powodzenia!

_______

27. kolejka III ligi 

24 kwietnia, g. 16:00

Warta Gorzów Wielkopolski - KGHM Zagłębie II Lubin

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi