POL U-17: Awans Polski do turnieju finałowego ME. Grali Miedziowi 27 kwi

POL U-17: Awans Polski do turnieju finałowego ME. Grali Miedziowi

Reprezentacja Polski do lat 17 awansowała do turnieju finałowego Mistrzostw Europy. W turnieju rozgrywanym we Włoszech, Polacy zajęli drugie miejsce. W decydującym spotkaniu pokonali reprezentację Kosowa 2:1, a decydującą bramkę zdobył zawodnik AP KGHM Zagłębie Kacper Terlecki. W meczu przeciwko Ukrainie bramkę zdobył inny gracz naszej Akademii - Oliwier Sławiński.

27 kwi 2022 08:00

W pierwszym meczu na turnieju eliminacyjnym do mistrzostw Europy, reprezentacja Polski do lat 17 zagrała przeciwko gospodarzom - reprezentacji Włoch. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Dawid Zięba, który w 48. minucie skierował piłkę do własnej bramki. Oliwier Sławiński rozegrał pełne 90 minut, natomiast Kacper Terlecki pojawił się na murawie w 58. minucie spotkania, zmieniając Kacpra Śmiglewskiego.

20 kwietnia 2022, 15:00 - Siena (Stadio Artemio Franchi)

Włochy - Polska 1:0

Dawid Zięba 48 (s)

Włochy: 1. Federico Magro - 2. Nicolo Serra, 5. Filippo Calixte Mane, 6. Fabio Chiarodia, 3. Filippo Saiani (74, 13. Alessandro Milani) - 8. Aaron Ciammaglichella (67, 14. Fabio Parravicini), 4. Luca Lipani, 20. Kevin Bruno, 7. Luca Di Maggio (74, 15. Vincenzo Onofrietti) - 18. Alessio Vacca (67, 10. Daniele Quieto), 9. Alessandro Bolzan (84, 19. Giulio Misitano).

Polska: 12. Antoni Mikułko - 7. Dawid Zięba (78, 21. Marcel Szymański), 16. Miłosz Kurzydłowski, 4. Bartosz Tomaszewski, 5. Konrad Magnuszewski, 3. Jakub Lewicki - 9. Kacper Śmiglewski (58, 20. Kacper Terlecki), 8. Marcel Kalemba (59, 18. Mateusz Wójcik), 2. Jakub Staniszewski (78, 15. Patryk Rychlik), 11. Dawid Tkacz (85, 19. Szymon Doba) - 10. Oliwier Sławiński.

***

W drugim meczu reprezentacja Polski pokonała rówieśników z Ukrainy 3:2. Trzecią bramkę dla ,,Biało-Czerwonych" w 58. minucie zdobył Oliwier Sławiński, którego na boisku w 73. minucie zmenił Szymon Doba. Kacper Terlecki na murawie pojawił się w drugiej części spotkania, zmieniając w 64. minucie Kacpra Śmiglewskiego.

23 kwietnia 2022, 12:00 - Colle di Val d'Elsa (Stadio Gino Manni)

Polska - Ukraina 3:2

Dawid Tkacz 36, Kacper Śmiglewski 45, Oliwier Sławiński 58 - Ołeksij Husiew 61, Mykyta Dzeń 88

Polska: 12. Antoni Mikułko - 15. Patryk Rychlik, 16. Miłosz Kurzydłowski, 4. Bartosz Tomaszewski, 5. Konrad Magnuszewski, 3. Jakub Lewicki - 9. Kacper Śmiglewski (64, 20. Kacper Terlecki), 8. Marcel Kalemba (73, 18. Mateusz Wójcik), 2. Jakub Staniszewski, 11. Dawid Tkacz (90, 6. Dawid Drachal) - 10. Oliwier Sławiński (73, 19. Szymon Doba).

Ukraina: 1. Władysław Kraweć - 20. Ołeksij Husiew, 18. Jehor Syzoniuk, 3. Nazar Bałaba, 8. Mykoła Oharkow (46, 17. Danił Biłokoń) - 7. Dmytrij Kremczanin, 19. Maksym Wasyłeć, 6. Jewhen Janowicz (46, 11. Maksym Derkacz), 21. Nazar Janczyszyn, 14. Andrij Matkewycz (64, 10. Jewhenij Mykytiuk) - 15. Andrij Firman (46, 2. Mykyta Dzeń).

***

W meczu decydującym o awansie na europejski czempionat, Polacy pokonali reprezentację Kosowa 2:1. Decydującą bramkę z rzutu karnego w 86. minucie spotkania zdobył Kacper Terlecki, który pięć minut wcześniej pojawił się na murawie w miejsce Kacpra Śmiglewskiego. Oliwier Sławiński wybiegł, tak jak we wcześniejszych spotkaniach, w podstawowej ,,11", grając do 88. minuty, gdy na boisku zmienił go Szymon Doba.

26 kwietnia 2022, 15:00 - Colle di Val d'Elsa (Stadio Gino Manni)

Polska - Kosowo 2:1

Kacper Śmiglewski 59, Kacper Terlecki 86 (k) - Elton Krasniqi 30

Polska: 12. Antoni Mikułko - 15. Patryk Rychlik, 16. Miłosz Kurzydłowski, 4. Bartosz Tomaszewski, 5. Konrad Magnuszewski, 3. Jakub Lewicki - 9. Kacper Śmiglewski (81, 20. Kacper Terlecki), 8. Marcel Kalemba, 2. Jakub Staniszewski, 11. Dawid Tkacz (90, 6. Dawid Drachal) - 10. Oliwier Sławiński (88, 19. Szymon Doba).

Kosowo: 1. Altin Gjokaj - 14. Diamant Lokaj (74, 22. David Marku), 4. Alpi Shahini, 5. Davud Sylaj, 13. Sead Ahmeti (85, 3. Drin Bajraktari) - 7. Igball Jashari (74, 19. Arjanit Muji), 8. Andi Bashota (85, 21. Pellumb Gllogu), 17. Arjanit Fazlija, 10. Armos Merlaku (68, 20. Korab Luma), 11. Elton Krasniqi - 18. Erion Kajtazi.

Tabela końcowa

1. Włochy 9 pkt

2. Polska 6 pkt

3. Ukraina 3 pkt

4. Kosowo 0 pkt

Polacy zagrają w grupie B. Rywalami ,,Biało-Czerwonych" będą Francja, Holandia oraz Bułgaria. Turniej odbędzie się na przełomie maja i czerwca w Izraelu.