PP: Wygrana KGHM Zagłębia II z Miedzią II 27 lis

PP: Wygrana KGHM Zagłębia II z Miedzią II

Ćwierćfinałowy mecz Okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzyliśmy się z zespołem Miedzi II Legnica, zakończył się zwycięstwem "Miedziowych" 3:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Soszyński, Eryk Sobków i Kamil Piątkowski.

27 lis 2018 12:41

Autor AP KGHM Zagłębie

W 3. minucie pierwszy strzał na bramkę oddał Karol Żmijewski, ale pewnie interweniował bramkarz gości. Bardzo dobra, szczelna obrona uniemożliwiła zawodnikom Miedzi wypracowanie podbramkowych sytuacji. W 14. minucie wynik otworzył Łukasz Soszyński, zdobywając bardzo efektowną bramkę z ponad 20 metrów. Wyjście na prowadzenie nakręciło "Miedziowych", którzy z cierpliwością, ale i dużą determinacją, raz za razem atakowali bramkę rywali. Po ponad 30 minutach gry sędzia, za faul na Łukaszu Soszyńskim, podyktował rzut karny. Do jego wykonania podszedł Eryk Sobków, pewnie posyłając pilkę w przeciwny do ruchu bramkarza róg. Na parę minut przed końcem pierwszej części spotkania, Kamil Piątkowski podwyższył na 3;0, zdobywając bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Po przerwie zawodnicy Miedzi wyszli z większym zaangażowaniem, grając lepiej w obronie, co utrudniało nam zdobycie kolejnych bramek. Choć "Miedziowi" podjęli jeszcze kilka prób strzelenia gola, to wynik do końcowego gwizdka sędziego pozostał niezmieniony. Wygraliśmy z Miedzią II Legnica 3:0, awansując do półfinału rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski.

KGHM Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica 3:0 (3:0)
Bramki: Soszyński 14, Sobków (k.) 34, Piątkowski 41

KGHM Zagłębie II: 1. Czajor - 2. Warpas, 3. Piątkowski, 4. Kasprzak (89' 15. Lepczyński), 5. Żmijewski, 6. Soszyński, 7. Gołębiowski (85' 16. Maciejewski), 8. Nahrebecki (71' 18. Grychtolik), 9. Sobków (77'13. Więcek), 10. Ryś (59' 14. Dudziński), 11. Brzeżowski (69' 17. Czuban)