Przegrana na inaugurację drugiej części sezonu w CLJ 6 mar

Przegrana na inaugurację drugiej części sezonu w CLJ

W meczu 1. kolejki rundy rewanżowej zespół Zagłębia Lubin zmierzył się z Escolą Varsovia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:2, a bramki dla "Miedziowych" zdobyli Błażej Czuban i Bartosz Białek.

6 mar 2019 14:26

Autor AP KGHM Zagłębie

Wynik spotkania goście otworzyli już w 3. minucie, wykorzystując błąd w obronie naszego zespołu. Nie czekaliśmy długo z odpowiedzią - dynamiczną akcję w 18. minucie sfinalizował Błażej Czuban, wykorzystując celne podanie Bartosza Białka. Kolejne minuty to naprzemienne próby wyjścia na prowadzenie. W 35. minucie Białek podjął próbę z dystansu, piłka jednak poszybowała minimalnie obok długiego słupka bramki. Chwilę później dynamicznie w pole bramkarza wszedł Kamil Piątkowski i został sfaulowany, za co sędzia podyktowała rzut karny. Grający z numerem 10. Bartek Białek pokonał goalkeepera Escoli, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie.

Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie - nadal byliśmy świadkami nieustępliwej gry. Niestety od 56 minuty, w odstępie zaledwie paru minut, zostały podyktowane dwa rzuty karne na korzyść gości. Choć "Miedziowi" walczyli do samego końca, nie udało się przechylić szali zwycięstwa na naszą korzyść. Mecz przekończył się przegraną naszego zespołu 2:3.

- Nie chcę na gorąco oceniać, zwłaszcza decyzji dotyczącej podyktowania drugiego rzutu karnego dla Escoli. Brakowało nam dzisiaj nieco skuteczności, ale walczyliśmy do samego końca, zostawiliając na boisku kawał zdrowia i kawał serducha - powiedział po zakończonym spotkaniu trener Marcin Ciliński.

Zagłębie Lubin - Escola Varsovia 2:3 (2:1)