Remis z Ruchem Chorzów 8 mar

Remis z Ruchem Chorzów

Druga drużyna KGHM Zagłębia rozegrała pierwszy mecz rundy wiosennej w III lidze. Spotkanie 18. kolejki zakończyło się podziałem punktów, a bramki zdobyli dziś Jakub Sypek i Mariusz Idzik. Kolejny mecz "Miedziowi" rozegrają 15 marca w Lubinie, podejmując LZS Starowice Dolne.

8 mar 2020 15:25

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Pierwsze w rundzie wiosennej spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy najpewniej będą walczyć o awans do II ligi. W 9. minucie wynik otworzył Marcin Kowalski. Zawodnicy drugiej drużyny KGHM Zagłębia rzucili się do odrabiania strat, ale dobrze funkcjonująca obrona Ruchu uniemożliwiała skuteczne posłanie piłki do siatki rywala. Kilka bardzo dobrych intewencji zanotował golkiper "Miedziowych", Kacper Bieszczad, co utrudniało rywalowi wypracowanie większej przewagi. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i do szatni schodziliśmy przegrywając 0:1. 

W drugiej odsłonie do wyrównania wyniku doprowadził Jakub Sypek, który sfinalizował dynamiczną akcję, rozpoczętą z prawej strony przez Kacpra Chodynę. Choć dla zawodników rezerw KGHM Zagłębia punkt w starciu z tak wymagającym przeciwnikiem jest dobrym rezultatem, to młodzi podopieczni trenera Adama Buczka jeszcze kilkukrotnie próbowali wyjść na prowadzenie. Do końcowego gwizdka sędziego wynik jednak nie uległ zmianie i mecz 18. kolejki zakończył się remisem. W kolejnym spotkaniu "Miedziowi" zagrają w Lubinie z LZS Starowice Dolne. 

Adam Buczek, trener KGHM Zagłębia II

- Rozegraliśmy dziś spotkanie z moim zdaniem najlepszą drużyną tej ligi. Rozmawialiśmy już o tym na koniec zeszłej rundy z trenerem Krzyżanowskim, że Ruch prawdopodobnie będzie walczył o awans i dziś ta drużyna to udowodniła. W swoich szeregach mają wielu doświadczonych piłkarzy, którzy mają wieloletnie obycie z piłką, też na poziomie ekstraklasy czy pierwszej ligi. Mecz zakończyliśmy remisem i ten punkt należy szanować, ale w kolejnym spotkaniu na pewno trzeba powalczyć o trzy punkty. 

18. kolejka III ligi 

KGHM Zagłębie II Lubin - Ruch Chorzów 1:1

Idzik 9, Sypek 54

KGHM Zagłębie II: 22. Bieszczad - 2. Chodyna, 3. Lepczyński, 4. Kruk, 5. Bogacz, 6. Soszyński, 7. Szysz (70' 14. Borkowski), 8. Poręba (86' 18. Dudziński), 9. Nowak, 10. Pakulski (79' 15. Więcek), 11. Sypek (70' 17. Gołębiowski).

Ruch Chorzów (skład wyjściowy): 94. Lech - 8. Mokrzycki, 10. Foszmańczyk, 14. Janoszka, 15. Kowalski, 17. Sikora, 27. Idzik, 31. Lechowicz, 49. Winciersz, 66. Duchowski, 73. Kulejewski. 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi