Świetny występ drużyny U-12 na turnieju w Niemczech! 22 maj

Świetny występ drużyny U-12 na turnieju w Niemczech!

W miniony weekend drużyna U-12, prowadzona przez trenerów Krystiana Kaczmarczyka oraz Dawida Dawidziaka zagrała na turnieju „U12 DEVK Agentur Oesterheld Cup” w niemieckim Morfelden. Miedziowi zaprezentowali się ze świetnej strony, kończąc rozgrywki na podium. Zapraszamy do podsumowania oraz wypowiedzi trenerów.

22 maj 2023 18:15

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

W turnieju  „U12 DEVK Agentur Oesterheld Cup” wzięło udział łącznie aż 48 zespołów. Po za Zagłębiem Lubin, na boiskach w Morfelden zaprezentowały się takie drużyny jak: niemieckie TSG 1899 Hoffenheim, Eintracht Franfurt, Werder Brema, 1. FC Nurnberg czy francuskie AS Nancy. Z polskich zespołów, na turnieju za naszą zachodnią granicą wystąpili także zawodnicy Rakowa Częstochowa. Lubinianie łącznie w całym turnieju rozegrali dwanaście spotkań - 4 w fazie grupowej, 5 w grupie Champions oraz trzy kolejne w rundzie eliminacyjnej, w której doszli aż do samego finału, gdzie zmierzyli się z równieśnikami z niemieckiego SV Darmstad.

Po zakończonych rozgrywkach, o komentarz poprosiliśmy trenerów naszego zespołu, Krystiana Kaczmarczyka oraz Dawida Dawidziaka:

- Za nami wspaniały turniej w Niemczech, który dostarczył nam niesamowitych emocji. Z tego miejsca chciałbym przede wszystkim pogratulować chłopcom pasji, determinacji i mentalności jaka towarzyszyła nam przez całe rozgrywki. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy byli z nami na miejscu, a ich wsparcie dało się odczuć w każdym ze spotkań, byli naszym „12” zawodnikiem. Jeśli chodzi o wartości stricte szkoleniowe, to była dla nas - trenerów, okazja do zmierzenia się z myśleniem, systemem, innym środowiskiem niż te, z jakim mamy na codzień do czynienia. Po tych dwóch dniach, mogę śmiało powiedzieć, że nie mamy się czego wstydzić, a nasza praca broni się na boisku. W każdym ze spotkań byliśmy stroną dominującą, która chciała grać odważnie, ofensywnie, zdobywając kolejne bramki. Na tle ciekawych europejskich marek zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, czego dowodem mogą być rozmowy z trenerami poszczególnych zespołów z Niemiec, Francji, czy Holandii w których chwalono naszą postawę i pomysł na grę oraz umiejętności indywidualne zawodników. Wracamy z tego turnieju z ogromnym bagażem doświadczeń, ale również pozytywnych emocji do których za jakiś czas będziemy wracać z uśmiechem na ustach.

Zagłębie Lubin w turnieju w niemieckim Morfelden wystąpiło w następującym składzie:

Franciszek Kasperski,Tymon Krasicki, Mateusz Jadachowski, Oliwier Bagiński , Alan Drzazga, Alan Buczek, Szymon Lenik, Igor Bełezina, Maksymilian Comski, Oskar Pałasik, Dominik Dziadkiewicz, Adam Długołęcki, Franciszek Wojtczak, Kacper Kujda, Szymon Skoczylas.
 

Chłopaki, gratulujemy świetnego występu i życzmy kolejnych sukcesów!

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi