Trenerski dwugłos po meczu KGHM Zagłębie II Lubin - Lech II Poznań 10 sie

Trenerski dwugłos po meczu KGHM Zagłębie II Lubin - Lech II Poznań

Zapraszamy do odczytania zapisu konferencji prasowej po meczu 5. kolejki eWinner 2 ligi pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Lechem II Poznań.

10 sie 2022 20:30

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Jarosław Krzyżanowski - trener KGHM Zagłębia II Lubin

- Cieszymy się dzisiaj z tego zwycięstwa. Bardzo dobra pierwsza połowa z obydwu stron, choć wydaje mi się, że to my mieliśmy klarowniejsze sytuacje. Powinniśmy przynajmniej jedną z nich wykorzystać. Jestem bardzo zadowolony z pierwszej części gry, ponieważ pokazaliśmy dużo jakości, było także dobre tempo z obydwu stron. W drugiej połowie od 60. minuty, gdy Lech zrobił trzy zmiany i wprowadził zawodników ofensywnych, my zaczęliśmy mieć problemy zdrowotne i tak naprawdę wtedy rywale zaczęli dominować i trzeba oddać, że wtedy Lech stał się zespołem lepszym. My jednak już graliśmy mecze, gdzie byliśmy zespołem lepszym, posiadaliśmy piłkę, a jednak nie wygrywaliśmy. Teraz ostatnia akcja dała nam zwycięstwo. Po to właśnie do nas schodzą zawodnicy z pierwszego zespołu, by właśnie decydować o losach spotkania i tak się dziś stało. Cieszymy się z tych bardzo ważnych trzech punktów dla nas, które są niezwykle ważne dla naszego młodego zespołu i z optymizmem patrzymy w przyszłość. 

Artur Węska - trener Lecha II Poznań

- Gratulacje dla Zagłębia zwycięstwa w dzisieszym spotkaniu. Myślę, że zagrali dziś typowo na wynik i chcieli ten mecz wygrać. Zmienili swoje ustawienie, przez co ciężko było nam się przebić, ale spodziewaliśmy się, że mogą coś zmienić i może się tak wydarzyć. Pomimo większego posiadania piłki i ilości sytuacji oraz strzałów, niestety żadna bramka nie chciała paść i drużyna która zdobyła bramkę, ostatecznie wygrała. Boli nas to, że to się stało w 93. minucie. Niestety życie nas mocno doświadcza, bo to już trzeci mecz, gdzie przegrywamy w doliczonym czasie gry. Jest to ciężki czas dla nas jako klubu, sztabu oraz zawodników. Po udanym poprzednim sezonie, te zderzenie z nowym jest dla nas bardzo ciężkie i nie pozostaje nam nic innego jak się wspierać w tym trudnym momencie. Ja wierzę w tą drużynę, w tych chłopaków, bo nieraz udowodnili, że udało się wychodzić z opresji i jestem przekonany, że będzie tak i tym razem. 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi