U-15: Remis w pierwszym meczu półfinałowym 23 cze

U-15: Remis w pierwszym meczu półfinałowym

Dziś na obiektach AP KGHM Zagłębie miał miejsce pierwszy mecz półfinałowy Centralnej Ligi Juniorów U-15. Po zaciętym i bardzo ciekawym spotkaniu Miedziowi zremisowali z warszawską Legią 1:1, gola dla naszego zespołu zdobył Mateusz Skoczylas. Zapraszamy Was do zapoznania się z krótką relacją z tego spotkania.

23 cze 2021 14:00

Pierwsza część spotkania upłynęła pod znakiem przewagi Miedziowych, którzy nie pozwalali rywalom rozwinąć skrzydeł w ofensywie. W 4. minucie bardzo dobrą, koronkową akcją popisali się zawodnicy Zagłębia, jednak mocno nad bramką uderzył Mateusz Skoczylas. Obydwa zespoły próbowały odważniej zaatakować rywali, jednak nie przełożyło się to na ilość składnych akcji pod bramką oponentów. W 21. minucie wspominany już napastnik Zagłębia podszedł do rzutu wolnego z ok. 22 metrów, jednak jego fenomenalny strzał końcami palców świetnie odbił na rzut rożny golkiper warszawian. Chwilę przed zakończeniem pierwszej części spotkania na strzał zdecydował się aktywny dziś w ofensywie Kacper Kaczmarek, jednak bramkarz gości nie miał najmniejszych problemów z interwencją. Wyraźnie widoczne w pierwszej połowie było, jak bardzo Miedziowi zdominowali środek pola, co było kluczem do dyktowania tempa gry w pierwszej połowie spotkania.

Na drugą zaś legioniści wyszli mocno odmienieni, pewni siebie i zdecydowani w ofensywie, dając się na początku drugiej odsłony gry naszym zawodnikom mocno we znaki. W 49. minucie świetną akcję w ataku pozycyjnym przeprowadzili Miedziowi, jednak strzał Jana Dorożko nie sprawił bramkarzowi problemów. Zaledwie 8 minut później kapitalne podanie otrzymał Skoczylas, zamarkował w polu karnym strzał, mijając przy tym obrońcę i pewnie umieścił piłkę w siatce. 65. minuta to bardzo ważna okazja ze strony Zagłębia, w dobrej sytuacji tylko w porzeczkę uderzył niestety Kaczmarek. Niecałe 4 minuty później do wyrównania doprowadzili goście, dla których była to pierwsza dobra sytuacja do zdobycia bramki w tym spotkaniu. Obydwa zespoły bardziej się otworzyły, dążąc do przechylania szali rezultatu na własną korzyść. Kilka sekund przed końcem spotkania świetnie w pole karne wpadł Mateusz Skoczylas, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę.

Rewanż już w niedzielę, my zaś jesteśmy pewni, że z taką grą droga do finału jest przed Miedziowymi szeroko otwarta!