U-17 górą! 28 kwi

U-17 górą!

W środowe popołudnie do walki o ligowe punkty stanęła drużyna U-17, która w ramach 6. kolejki RW CLJ U-17 zmierzyła się z Rozwojem Katowice. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem 5:2 (2:1). Gratulacje Miedziowi!

28 kwi 2021 18:14

W środę w ramach zaległej 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów AP KGHM Zagłębie podejmowało Rozwój Katowice. Spotkanie rozpoczęło się od szybkiej akcji Miedziowych, którzy w 3. minucie po bramce Jakuba Łobody wyszli na prowadzenie. Goście nie zamierzali rezygnować i już po trzech minutach doporowadzili do remisu. Dodatkowo w 12. minucie strzelili kolejną bramkę, jednak tym razem był to gol samobójczy, który wyprowadził Zagłębie na prowadzenie. Na przerwę Miedziowi schodzili przy wyniku 2:1.

Druga połowa rozpoczęła się od równie szybkiego ataku gospodarzy, którzy w 50. minucie rozgrywek po bramce Kacpra Terleckiego mieli już przewagę dwóch goli. Po kwadransie na boisku w miejsce Wiktora Maliszewskiego pojawił się Jakub Basta. Następnie gra toczyło się pod dyktando Miedziowych, jednak chwilowe osłabniencie doprowadziło do zdobycia bramki kontaktowej przez Rozwój. Gospodarze nie odpuścili, dzięki wykreowali kilka dobrych akcjach. W 83. minucie pięknym zagraniem popisał się Maksymilian Nowak, który posłał piłkę do Aleksandra Kubackiego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Dodatkowo w doliczonym czasie gry Kamil Ausfeld zdobył kolejne trafienie i tym samym miejscowi wygrali 5:2.

Trener Sebastian Szweda:

Było to trudne spotkanie z niewygodnym przeciwnikiem, grającym bezpośrednią piłkę. Taka gra Rozwoju wpłynęła na dużą ilość wyprowadzanych szybkich ataków zarówno przez nasz zespół, jak i przez naszych rywali. Dużą wagę przykładamy do kontrolowania sytuacji na boisku w posiadaniu piłki, ale dzisiaj nie realizowaliśmy tego najlepiej, przez co nie widzieliśmy w naszej grze płynności oraz akcji, w których dłużej rozgrywalibyśmy piłkę. Ważne, abyśmy po takich spotkaniach szybko wyciągali wnioski i potrafili poprawiać konkretne aspekty. W kontekście fizycznym zawodnicy wykonali dzisiaj ciężką pracę. Pozytywem dla nas jest fakt, że ta praca zespołu pozwoliła osiągnąć przewagę w końcówce spotkania, w której przypieczętowaliśmy zwycięstwo.

Zagłębie - Rozwój Katowice 5:2 (2:1)

Bramki: Łoboda, bramka sam., Terlecki, Kubacki, Ausfeld

Zagłębie: 1. Steffen - 2. Maliszewski (64' Basta), 3. Fura, 4. Orlikowski, (83' Gadomski), 5. Nowacki, 6. Łoboda (72' Tarkowski) 7. Kozdroń (45' Ausfeld), 8. Terlecki, 9. Szafranek, 10. Kubacki, (83. O. Leopold) 11. Nowak (88' Macków)