U-17: Miedź pokonana 21 sie

U-17: Miedź pokonana

Z wysokiego "C" nowy sezon rozpoczęli gracze prowadzeni przez duet trenerski Tomasz Bożyczko - Dominik Bogusz. Juniorzy młodsi w pierwszym meczu sezonu pokonali rywali reprezentujących Miedź Legnica 3:1, my zaś zapraszamy Was na szczegółową relację z tego spotkania.

21 sie 2021 15:45

Pierwsze minuty meczu upływały pod znakiem prób narzucenia rywalom swojego stylu przez obydwa zespoły. W 8. minucie spotkania jeden z zawodników Miedziowych dopadł do bezpańskiej piłki i uderzył bez zastanowienia, piłka zaś przeszła centymetry obok lewego słupka bramki Miedzi. Lekko ponad 10 minut później sam na sam z Michałem Matysem wyszedł napastnik przyjezdnych, jednak to golkiper Zagłebia wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Zaledwie 60 sekund później bardzo groźną okazją odpowiedzieli Miedziowi, gdy Aleksander Kubacki stanął oko w oko z bramkarzem Miedzi, jednak w świetnej sytuacji uderzył wprost w niego. Lubinianie wciąż napierali, czego efektem była sytuacja z 22. minuty meczu, gdy sytuacyjny, płaski strzał Cypriana Popielca dał graczom Zagłębia prowadzenie. Zaledwie 3 minuty później fantastycznym, technicznym strzałem popisał się Kacper Terlecki, podwyższając tym samym prowadzenie. 180 sekund później mogło być już 3:0, ale strzał głową piłkarzy Zagłębia o centymetry minął bramkę zespołu z Legnicy. W 37. minucie fantastyczne podanie otrzymał Kamil Ausfeld, który w dobrej sytuacji strzałem w długi róg nie dał żadnych szans golkiperowi przyjezdnych.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli goście, którzy po wrzutce z rzutu wolnego pokonali Michała Matysa. Od tego momentu jeszcze mocniej do ataku przystąpili gracze Miedziowych. Aleksander Kubacki oddał w 53. minucie oddał dobry strzał, z którym jednak większych problemów poradził sobie golkiper legniczan. 9 minut później prowadzenie mógł podwyższyć dobrze ustawiony Kamil Ausfeld, jednak jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany przez defensorów rywala. W 69. minucie bardzo mocny strzał oddał świeżo wprowadzony do gry Tobiasz Starosta, jednak jego strzał musnął nogę rywala i z dużym impetem trafił w poprzeczkę. Dwie minuty później fantastycznym refleksem popisał się Michał Matys, który sparował na rzut rożny strzał głową zawodnika Miedzi. W odpowiedzi Miedziowi przeprowadzili groźną kontrę, którą wykończyć chciał Mateusz Skoczylas, jednak zabrakło mu kilku centymetrów do podwyższenia rezultatu. Kilka chwil później po podaniu ze skrzydła dobrze w polu karnym rywali odnalazł się Kacper Terlecki, który obrócił się z piłką, uderzył mocno, jednak wprost w słupek. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, dzięki czemu juniorzy młodsi w dobrym stylu rozpoczęli sezon w grupie C CLJ U-17.