U-17: Pokonali Niebieskich 5 wrz

U-17: Pokonali Niebieskich

W rozegranym dziś o godzinie 13:00 na obiektach AP KGHM Zagłębie spotkaniu 3. kolejki CLJ U-17 górą byli gracze prowadzeni przez trenerów Tomasza Bożyczko i Dominika Bogusza, którzy pokonali Ruch Chorzów 3:0. Zapraszamy Was do zapoznania się z relacją z tego spotkania.

5 wrz 2021 15:00

Pierwsze 20 minut spotkania nie obfitowało w klarowne sytuacje podbramkowe. W 24. minucie spotkania w zamieszaniu pod bramką Ruchu piłka trafiła do Mateusza Skoczylasa, który instynktownym strzałem pokonał bramkarza Niebieskich. Zaledwie 120 sekund później dwie doskonałe sytuacje zmarnowali Miedziowi, gdy najpierw oko w oko stanął Fabian Sowiecki, chwilę zaś później w niemal równie dobrej sytuacji przestrzelił wspominany już Skoczylas. W 34. minucie dobre podanie z boku pola karnego otrzymał Cyprian Popielec, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. W pierwszej połowie spotkanie dwie dobre sytuacje do podwyższenia rezultatu miał jeszcze Kamil Ausfeld, ale za każdym razem niewiele brakowało mu do szczęścia.

Druga połowa meczu nie przyniosła tyle sytacji do strzelenia gola, co pierwsza. W 62. minucie meczu groźną kontrę przeprowadzili chorzowianie, ale w ostatniej chwili zawodnika Niebieskich zablokował jeden z naszych obrońców. W 73. minucie spotkania przytomnie w polu karnym znalazł się Mateusz Skoczylas, który wykorzystał niepewną interewencję bramkarza gości i mocnym strzałem pod poprzeczkę zdobył swoją drugą bramkę. W 81. minucie dobrze uderzał jeszcze Jan Bonikowski, ale jego strzał z pierwszej piłki był minimalnie zbyt mocny, by zmieścić się w obramowaniu bramki. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie, dzięki czemu juniorzy młodsi odnieśli kolejne już przekonywujące zwycięstwo w trwającym sezonie CLJ U-17.