U-18: Mamy wicelidera! 13 lis

U-18: Mamy wicelidera!

Po obfitującym w wiele emocji spotkaniu 14. kolejki CLJ U-18 drużyna trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego pokonała dotychczasowego wicelidera rozgrywek, Cracovię 1:0 i tym samym wspięła się na 2. lokatę w tabeli.

13 lis 2021 14:00

Miedziowi chcieli od samego początku zdobyć gola, czego efektem były dwa strzały autorstwa Mateusza Chmarka: ten z 2. minuty przeleciał niewiele nad bramką, zaś jego uderzenie 5 minut później trafiło wprost w golkipera gości. W pierwszych 20 minutach meczu optyczną przewagę mieli gracze Zagłębia, jednak nie znalazło to odzwierciedlenia w zmianie rezultatu. W 25. minucie goście przeprowadzili groźną kontrę, jednak w kluczowym momencie odbiorem piłki popisał się Kamil Sochań. W 36. minucie meczu nasi gracze mogli przeprowadzić bardzo groźną kontrę, jednak Wojciech Szafranek zbyt lekko podał piłkę w kierunku partnera, przez co akcja spaliła na panewce. 120 sekund później w zamieszaniu w polu karnym gości do bezpańskiej piłki dopadł aktywny dziś Chmarek, jednak jego strzał cudem obronił golkiper Pasów.

Druga część spotkania zaczęła się od atomowego uderzenia Miedziowych, gdy świetne dośrodkowanie z prawej strony otrzymał Chmarek i z najbliższej odległości dał naszemu zespołowi prowadzenie. Od tego momentu podopieczni trenerów Cilińskiego i Zatwarnickiego grali coraz odważniej, chcąc zdobyć kolejne bramki potwierdzające przewagę nad gośćmi. W 61. minucie mocno uderzył grający dziś nieco wyżej Szymon Karasiński, jednak piłka poleciała wysoko nad poprzeczką. Zaledwie 4 minuty później powinno być 2:0 dla graczy Zagłębia, gdy świetną piłkę na dobieg otrzymał wprowadzony w drugiej połowie meczu Paweł Kruszelnicki, zabawił się w polu karnym z rywalem i wyłożył piłkę na 6. metr, jednak strzał jednego z naszych graczy trafił wprost w bramkarza Cracovii. W 70. minucie kluczową interwnecję zanotował Jakub Kolan, który w ostatniej chwili ściągnał napastnikowi przyjezdnych piłkę z buta. Kilka minut później przed fenomenalną okazjąi stanął Mateusz Chmarek, który przechwycił podanie skierowane do bramkarza gości, jednak po obrocie z piłką oddał zdecydowanie zbyt mocny strzał. Mimo wielu emocji w końcowej fazie meczu, okupionej faulami i drobnymi urazami Miedziowym udało się dowieźć zwycięstwo do końca, dzięki czemu wspięli się na 2. miejsce w tabeli.