U-18 | Podsumowanie rundy jesiennej 15 gru

U-18 | Podsumowanie rundy jesiennej

Przed kilkoma dniami prezentowaliśmy Wam podsumowanie rundy w wykonaniu KGHM Zagłębia II, dziś przyjrzyjmy się temu, jak radzili sobie juniorzy starsi pod wodzą trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego. Zapraszamy!

15 gru 2021 13:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Najważniejsze mecze

Ogólnie rzecz biorąc minioną rundę w wykonaniu zespołu U-18 można uznać za udaną, zważywszy przede wszystkim na miejsce w tabeli. Dorzucając do tego fakt, że Miedziowi mają tyle samo punktów, co liderująca Cracovia, a zarazem okupująca obecnie ostatni stopień podium Arka Gdynia (31 punktów) widać jak na dłoni, że przed nami niezwykle emocjonująca runda rewanżowa na najwyższym szczeblu Centralnej Ligi Juniorów. Spośród rozegranych w rundzie jesiennej spotkań możemy wyróżnić kilka, z których pierwsze przypadło na 2. kolejkę. Wtedy też gracze Zagłębia pokonali na wyjeździe w meczu derbowym brązowego medalistę ubiegłych rozgrywek – Śląsk Wrocław 2:1. Również rozegrane tydzień później domowe spotkanie z Lechem Poznań zasługuje na kilka słów uwagi, gdyż po szybko strzelonej przez Kolejorza bramce juniorzy starsi z AP KGHM Zagłębie potrafili odwrócić stan meczu na swoją korzyść, ostatecznie wygrywając, podobnie jak ze Śląskiem – 2:1. Również wyjazdowa wygrana 2:0 nad wicemistrzem – Wisłą Kraków – była jedną z ważniejszych wiktorii w tej rundzie, zważywszy na zacięte boje, jakie obydwa zespoły toczyły w ubiegłym sezonie. Niedługo potem przyszła seria 4 meczów bez zwycięstwa z rzędu, zakończona bardzo ważną, domową wygraną 1:0 z Wartą Poznań. Tydzień później Miedziowi pokonali Mistrza Polski, Pogoń Szczecin, na jego terenie 2:1 po decydującym golu zdobytym w ostatnich minutach spotkania, a w ostatnim meczu rundy w derbowym spotkaniu ponownie pokonali wrocławskiego Śląska, tym razem 1:0.

STATYSTYKI

Miejsce w tabeli: 2.

Punkty: 31

Bramki strzelone: 25

Bramki stracone: 23

Bilans meczów u siebie: 6 wygranych, 2 remisy, 1 porażka

Bilans bramkowy (mecze domowe): 13:8

Bilans meczów wyjazdowych: 3 wygrane, 2 remisy, 3 porażki

Bilans bramkowy (mecze wyjazdowe): 12:15

STRZELCY BRAMEK

7 goli – Wojciech Szafranek

5 – Jakub Łoboda

4 – Mateusz Chmarek

- Szymon Karasiński

2 – Rafał Dzidek

1 - Filip Kocaba, Jakub Kolan, Paweł Kruszelnicki, Kacper Masiak.

MARCIN CILIŃSKI, TRENER U-18 

- Rundę oceniamy pozytywnie. Za nami dość niesystematyczna część sezonu – często graliśmy w innych ustawieniach personalnych niż miało to miejsce w meczach poprzedzających, a wpływ na to miały zarówno kontuzje zawodników, jak i roszady między zespołami. Kilku chłopaków dołączyło do rezerw KGHM Zagłębia, ale też do zespołu U-18 przyszło kilku młodszych zawodników z ekipy U-17. I tu wspólnie z trenerami musimy podkreślić, że również z postawy tej młodszej grupy chłopaków jesteśmy zadowoleni. Analizując pokrótce rozegrane mecze, to na pewno na plus należy zaliczyć spotkania z Lechem i Śląskiem. Podobnie jak kilka innych drużyn CLJ pogubiliśmy po drodze kilka punktów, efektem czego jest tak wyrównana klasyfikacja. Najważniejsze jednak, że zawodnicy fajnie się rozwijają, a co przyniesie runda wiosenna? Zobaczymy. Jesteśmy dobrej myśli.

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

1669657777 - 1669657753