U-18: Podsumowanie rundy jesiennej 29 lis

U-18: Podsumowanie rundy jesiennej

Za zespołem U-18 17 meczów w Centralnej Lidze Juniorów, z czego 10 wygranych. Z 32 punktami zajmujemy na koniec rundy jesiennej drugą lokatę. Najskuteczniejszymi strzelcami wśród "Miedziowych"byli Błażej Czuban, Jakub Sypek i Daniel Dudziński. O kilka słów podsumowania poprosiliśmy pierwszego trenera zespołu, Marcina Cilińskiego.

29 lis 2018 12:42

Autor AP KGHM Zagłębie

Udostępnij

Akademia

Trenerze, jesteście zadowoleni z rezultatu na koniec rundy?
- Myślę, że możemy cieszyć się z zajęcia drugiego miejsca w tabeli. Ta runda była dla nas trudna. Na początku sezonu budowaliśmy skład bez chłopaków, którzy przeszli do drugiego i pierwszego zespołu KGHM Zagłębia. Na przestrzeni tych kilku miesięcy zagraliśmy mecze bardzo dobre, na wysokim poziomie, ale było też kilka słabszych momentów, które kończyły się utratą punktów. Czasami brakowało nam skuteczności, czasami trochę chłodnej głowy, ale cieszy nas, mnie i Pawła Sochackiego, że Ci chłopcy naprawdę fajnie się rozwijają. Gramy młodszym składem, ale robiącym duże postępy i prezentującym coraz wyższy poziom. 

Jakie sztab szkoleniowy U-18 stawia sobie cele na najbliższe miesiące?
- Najważniejszym celem jest przejście kolejnych zawodników do kadry pierwszego zespołu. Istotne jest dla nas wygrywanie meczów i zajęcie dobrej lokaty na koniec sezonu, ale gdybyśmy skupiali się tylko na tym, to regularnie graliby z nami choćby Kamil Piątkowski, Adam Borkowski czy Łukasz Poręba. Nie stopujemy rozwoju zawodników, wręcz przeciwnie. Uważam, że chłopaków z akademii gotowych do walki o miejsce w szerokiej kadrze KGHM Zagłębia jest więcej. Bardzo się cieszę, widząc naszą młodzież występującą z powodzeniem nie tylko w meczach trzeciej ligi, ale i Ekstraklasy. Myślę, że system szkolenia i filozofia pracy, przyjęte parę lat temu w akademii, przynoszą teraz efekty. 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi