U-18: Przełamanie Miedziowych 30 paź

U-18: Przełamanie Miedziowych

W rozegranym dziś o 12:00 przy boisku nr 3 spotkaniu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego pokonali 1:0 Wartę Poznań, przerywając tym samym serię 4 spotkań bez zwycięstwa. Zapraszamy Was do zapoznania się ze szczegółową relacją z tego spotkania.

30 paź 2021 15:15

Pierwsza ciekawa akcja Miedziowych przypadła na 4. minutę meczu, gdy po wrzutce w pole karne z lewej strony boiska wydawało się, że może paść bramka dla Zagłębia, jednak żaden z naszych piłkarzy nie dopadł do futbolówki. W 10. minucie meczu niewiele zabrakło Mateuszowi Chmarkowi, by dopaść do kozłującej piłki i stanąć oko w oko z golkiperem Warty. Kolejne minuty nie przynosiły dobrych okazji żadnej ze stron, zaś następna w miarę klarowna miała miejsce w 33. minucie, gdy Oskar Kozdroń uderzył z okolic narożnika pola bramkowego, jednak jego strzał przeleciał wysoko nad poprzeczką. Kilka minut później z piłką zabrał się aktywny dziś Mateusz Chmarek, jednak jego płaski strzał w krótki róg sprzed pola karnego nie trafił w bramkę. W 40. minucie po rzucie rożnym jeden z naszych zawodników uderzył piłkę głową, jednak futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z zawodników z Poznania. Sekundy przed zakończeniem pierwszej części spotkania na prowadzenie mogli wyjść goście, jednak strzał głową napastnika Warty ekwilibrystycznie wyłapał Michał Matys.

Po zmianie stron wynik otworzyć mógł Jakub Kolan, jednak jego strzał z woleja w 50. minucie meczu przeleciał wysoko nad bramką. 8. minut później centroształ Warty mógł zaskoczyć Michała Matysa i zakończyć się golem, jednak nasz golkiper przerzucił piłkę nad poprzeczką. Kilka chwil później dobrze wrzucił w pole karne Jakub Kolan, jednak ani Wojciech Szafranek, ani Kasjan Frankowski nie dopadli do piłki. 65. minuta przyniosła fantystyczną okazję Miedziowym, jednak po rzucie rożnym naszym zawodnikom zabrakło do szczęścia dosłownie kilku centymetrów. Upragnione prowadzenie przyniosła minuta 71., gdy wrzutkę na krótki słupek autorstwa Pawła Kruszelnickiego na gola zamienił strzałem z najbliższej odległości Filip Kocaba. Ponownie groźnie pod bramką gości było w 80. minucie, jednak tym razem nikt nie przeciął toru lotu piłki adresowanej przez Pawła Kruszelnickiego. W 85. minucie kluczową interwnencję w defensywie zaliczył Kamil Fura, który wślizgiem zatrzymał niezwykle groźnie zapowiadającą się akcję z boku pola karnego Miedziowych. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, dzięki czemu juniorzy starsi po 4 meczach przerwy w końcu sięgnęli po 3 punkty!