Utracone punty z Pniówkiem 20 mar

Utracone punty z Pniówkiem

Mecz 22. kolejki III ligi grupy III nie zakończył się powodzeniem dla Miedziowych. Pomimo bramki strzelonej w 4. minucie spotkania, KGHM Zagłębie II przegrało na własnym boisku z Pniówkiem Pawłowice 3:2 (1:1).

20 mar 2021 15:27

Mecz z czwartą drużyną w tabeli rozpoczął się idealnie dla Miedziowych. W 4. minucie wynik spotkania otworzył Sypek. W dzisiejszym meczu nie obyło się bez dużej ilości żółtych kartek. Pierwszą z nich ujrzał w 34. minucie rozgrywek zawodnik Pniówka, Przemysław Szkatuła. Cztery minuty później, taki sam kartonik otrzymał Bartek Kłudka. W 41. minucie spotkania piłka została wybroniona przez Furtak, jednak po dobiciu głową przez zawodnika gości trafiła w narożnik bramki. W ostatniej akcji pierwszej części meczu bramkarz Miedziowych wychwycił piłkę i tym samym na przerwę schodziliśmy przy remisie 1:1.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się bez zmian. W 54. minucie rzut karny dla gości wykorzystał Dawid Hanzel. Dając tym samym prowadzenie dla swojej drużyny. 2 minuty później Pniówek podwyższył prowadzenie na 3:1, a na boisku za Sobczaka pojawił się Kusztal. W 60. minucie w miejsce Galasa zajął Chmarek. W dalszej części gry szanse na bramkę kontaktową miał Warpas, jednak piłka nie wpadła w siatkę bramki. W 78. minucie rzut rożny wykonywany przez Dudzińskiego odbił się o górną poprzeczkę bramki. Pomimo tego, Posmyk znalazł się w dobrym miejscu, zdobywając drugie trafienie dla swojego zespołu. Na trzy minuty przed zakończeniem podstawowego czasu gry na boisku pojawił się Romanski zastępując Hanca. Następnie sędzia dzisiejszego spotkania doliczył pięć minut, jednak rezerwy KGHM Zagłębia nie zdołały strzelić kolejnego gola, przegrywając tym samym 3:2.

KGHM Zagłębie II - Pniówek Pawłowice 2:3 (1:1)

Bramki: Sypek, Posmyk

KGHM Zagłębie: 1. Furtak - 2. Kłudka, 3. Warpas, 4. Posmyk, 5. Sobczak (56' Kusztal), 6. Galas (60' Chmarek), 7. Sypek, 8. Kizyma, 9. Adamski, 10. Dudziński, 11. Hanc (87' Romański).

Pniówek Pawłowice: 1. Zapała, 2. Pańkowski, 5. Weis, 7. Glenc, 11. Spratek, 13. Ciuberek, 14. Szkatuła, 17. Mazurkiewicz, 19. Hanzel, 20. Łukasik, 21. Musioł.