Utrzymać zaliczkę i przywieść brązowe medale | Zapowiedź meczu z Jagiellonią 5 cze

Utrzymać zaliczkę i przywieść brązowe medale | Zapowiedź meczu z Jagiellonią

Czas na drugą odsłonę walki o brązowe medale w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Już jutro podopieczni trenerów Tomasza Bożyczko oraz Karola Maliszewskiego zagrają w Białymstoku z Jagiellonią w rewanżowym starciu. W pierwszym meczu lubinianie wygrali 4:0. Zapraszamy do krótkiej zapowiedzi tego starcia.

5 cze 2023 19:00

Fot. Patryk Olszak
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Ostatni akord sezonu 2022/23 w Centralnej Lidze Juniorów U-17 przed nami. Lubinianie, którzy choć nie obronią złotych medali sprzed roku, mają dużą szansę, by zdobyć kolejny medal, tym razem z brązowego kruszca. W pierwszym meczu przeciwko Jagiellonii Białystok, Zagłębie zagrało koncertowo, wygrywając w bardzo pewny sposób aż 4:0, co daje ogromną zaliczkę przed środowym rewanżem w stolicy Podlasia. Białostoczanie na pewno nie składają jeszcze broni, wiedzą, że to jest tylko piłka i wszystko jest możliwe co niejednokrotnie historia już udowadniała, lecz nasz zespół udaje się tam niezwykle skoncentrowany, mając świadomość, że sukces jest na wyciągnięcie ręki. 

Zagłebie w tym sezonie na wyjazdach prezentowało się równie dobrze, jak podczas domowych spotkań. Odnieśli aż 13 wygranych, nie remisując żadnego ze spotkań i tylko dwukrotnie ulegając, najpierw w Szczecinie z Pogonią na samym początku sezonu, a później w starciu na samym szczycie tabeli przeciwko Górnikowi Zabrze. W tym roku kalendarzowym lubinianie zwyciężyli we wszystkich meczach na boiskach rywali. Jako jedyna drużyna ze wszystkich 32 drużyn biorących udział w tym roku w CLJ U-17, przekroczyła granicę 50 zdobytych bramek, mając ich łącznie 56, tracąc przy tym ich zaledwie 15. Jagiellonia natomiast dziesięciokrotnie wygrywała na własnym boisku, dwa razy dzieliła się punktami oraz poniosła trzy porażki. Ich bilans bramkowy u siebie to 43:20. 

W pierwszym meczu między tymi zespołami, tak jak wspomnieliśmy już powyżej, Zagłębie wygrało aż 4:0. Gole zdobywali Oskar Droździk, Marcel Reguła, Dominik Gregorski oraz Kamil Nowogoński. 

Pierwszy gwizdek na boisku w Białymstoku rozbrzmi w środę 7 czerwca o godz. 11:00. 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi