Wygrana na zero z tyłu 7 wrz

Wygrana na zero z tyłu

W 7. kolejce III ligi KGHM Zagłębie II podjęło w Lubinie Foto-Higienę Gać. Spotkanie, po bramkach Łukasza Łakomego i Tomasza Pieńko, zakończyło się wygraną Miedziowych 2:0. Brawo, drużyna!

7 wrz 2021 19:00

Spotkanie 7. kolejki III ligi grupy III rozpoczęło się pod dyktanto Miedziowych, którzy szybko zepchnęli rywali do defensywy. Z pierwszego gola mogliśmy cieszyć się już w 11. minucie, kiedy to bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Łukasz Łakomy. Ten sam zawodnik przed szansą na podwyższenie wyniku stanął w 29. minucie, kiedy strzałem z dystansu próbował podwyższyć prowadzenie, jednakże w ostatniej chwili Piotr Wojciechowski wybił futbolówkę nad poprzeczkę. Miedziowi w pierwszej części spotkania wypracowali sobie kilka kolejnych, dogodnych sytuacji, ale oddane strzały Adamskiego, Kusztala czy Pieńko nie znalazły swojego finału w bramce rywali. Na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0.

Po zmianie stron dokonała się także pierwsza zmiana w zespole gospodarzy - boisko opuścił Łukasz Łakomy, a w jego miejsce pojawił się Kacper Zając. Zawodnicy Foto-Higieny ruszyli na bramkę Miedziowych, chcąc odrobić straty. Groźnie pod naszą bramką zrobiło się w 54. minucie, ale oddane strzały wybronił dobrze dysponowany Szymon Weirauch. Bramkę na 2:0 zdobył w 63. minucie Tomasz Pieńko, ustanawiając tym samym wynik spotkania. Cenne 3 punkty powędrowały na konto drugiej drużyny KGHM Zagłębia. Gratulujemy!