Wygrana z Orlą Wąsosz 6 lut

Wygrana z Orlą Wąsosz

Dziś na boisku nr 5 odbył się sparing prowadzonej przez trenera Marcina Cilińskiego drużyny U-18 z czwartoligową Orlą Wąsosz. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z krótkim podsumowaniem tego spotkania.

6 lut 2021 16:00

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:30 na boisku nr 5 Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Już na pierwszy rzut oka widać było, że jest to mecz towarzyski drużyny juniorskiej z seniorską, nie chodzi tu jednak o aspekty piłkarskie, a jedynie czysto fizyczne. Szczególne pochwały należą się młodym zawodnikom, którzy świadomi przewagi drużyny przeciwnej w grze powietrznej starali się grać dużo piłką po ziemi, gdzie mieli już zdecydowaną przewagę. Goście starali się konstruować akcje na połowie drużyny U-18, jednak ich liczba była zdecydowanie niewielka w porównaniu z liczbą sytuacji wykreowanych przez Miedziowych. Dwie z nich skończyły się golami dla zespołu Zagłębia, bramki zdobywali Paweł Kruszelnicki oraz Hubert Czerwiński. Z całą stanowczością można stwierdzić, że wynik nie obrazuje ogromu przewagi, jaką młodzi Zagłebiacy mieli nad rywalem, który często miał duże problemy z wydostaniem się z własnej połowy boiska. Mimo licznych sytuacji pod bramką Orli piłka tylko dwa razy znalazła się w siatce przeciwników, którzy mimo niekorzystnego wyniku mieli dużo szczęścia, że wynik nie był bardziej imponujący.