Wygrana ze Śląskiem 14 wrz

Wygrana ze Śląskiem

W spotkaniu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 zawodnicy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie wygrali we Wrocławiu ze Śląskiem Wrocław 2:1. Bramki zdobyli Kizyma oraz Siga.

14 wrz 2019 15:37

Autor akademia

Udostępnij

Akademia

Od początku to „Miedziowi” byli stroną aktywniejszą, starając się narzucić swój styl gry przeciwnikowi. Pierwsze minuty, to napór bramki Korytkowskiego. Dało to efekt brakowy już w 13. minucie spotkania, kiedy to Jakub Kizyma skierował piłkę do bramki rywala, dobijając tym samym strzał swojego kolegi z zespołu. Po objęciu prowadzenia Zagłębie delikatnie oddało inicjatywę, starając się wykorzystać grę z kontry. Do przerwy jednak oba zespoły nie stworzyły więcej sytuacji bramkowych. Tuż po niej na korekty zdecydował się szkoleniowiec gospodarzy desygnując do gry ofensywnie usposobionych Olczaka i Basińskiego. Zmiany przyniosły pożądany efekt – Śląsk w 52. minucie doprowadził do wyrównania za sprawą Wiktora Wawrzyniaka. Lubinianie znów próbowali wrócić do tego, co prezentowali na początku meczu, ale gracze z Wrocławia również poczuli, że w tej rywalizacji jest jeszcze szansa na trzy punkty. To jednak goście wracają do Lubina z pełną pulą za sprawą Jakuba Sigi. Zawodnik naszej akademii w 82. minucie spotkania potężnym strzałem w długi róg nie dał szans Korytkowskiemu, tym samym zapewniając „Miedziowym” komplet punktów i fotel lidera tabeli.

W następnej serii podopieczni Marcina Cilińskiego zmierzą się na własnym boisku z Gwarkiem Zabrze.