Wyjazdowe spotkania U-16 i U-14 12 cze

Wyjazdowe spotkania U-16 i U-14

Na swoje wyjazdowe spotkania udały się drużyny U-16 i U-14. Starszy zespół pokonał WKS Śląsk Wrocław 2:1 (1:1). Natomiast ich młodsi koledzy pewnie ograli Łużyce Lubań, wygrywając 7:1 (2:1). Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedziami trenerów.

12 cze 2021 14:56

U-16

Trener Tomasz Bożyczko:

Początek meczu to słaba reakcja na długie podanie, przez co w piątej minucie straciliśmy bramkę. Jednakże przez całe spotkanie mieliśmy wyraźną przewagę nad rywalem. Dobrze realizowaliśmy nasze założenia. Przeciwnik walczył o utrzymanie, grał twardo i agresywnie. Dobrze funkcjonowaliśmy w pressingu średnim, z którego stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, chociaż czasami traciliśmy płynność gry. Wystąpiliśmy przez całe spotkanie z jedną zmianą, co pokazuje, że chłopaki stanęli na wysokości zadania. Cały sezon i mocne 2 miejsce tego zespołu w lidze pokazuje jaki kawał dobrej roboty wykonali Ci chłopacy.

WKS Śląsk Wrocław - Zagłębie 1:2 (1:1)

Bramki: Woźny, Nowak

Zagłębie: Bielak - Frankowski, Martin, Tarkowski, Czapski, Gacal, Gałka, Sowiecki, Popielec, Woźny (46’ Nowak), Ausfeld, Leopold.

U-14

Trener Emil Nowakowski:

Zdecydowana, pewna wygrana w spotkaniu z przeciętnym przeciwnikiem. Zespół gospodarzy sprawiał nam trochę kłopotów przez pierwsze 25-30 minuty gry. Jednak brało się to bardziej z naszego braku spokoju i niedokładności w rozegraniu niż z jakości drużyny z Lubania. Poprawiliśmy te elementy, kilka razy przyspieszyliśmy grę i zdominowaliśmy przeciwnika szczególnie w drugiej połowie.

Łużyce Lubań - Zagłębie 1:7

Bramki: Szulc (trzy), Nowogoński K. (dwie), Ośka, Skrobich

Zagłębie: Słobodzian - Ratajczak, Skrobich, Raniś, Michura, Zinkowski, Dzhemaydin, Siciński, Szulc, Nowogoński K. Bomba.