Zagłębie Lubin U 12 czwartą drużyną Baltic Football Cup 2016 8 cze

Zagłębie Lubin U 12 czwartą drużyną Baltic Football Cup 2016

W dniach 5-6 czerwca 2016 roku nasza drużyna uczestniczyła w międzynarodowym turnieju piłkarskim Baltic Football Cup. Do Gdyni przyjechało 28 drużyn, które pierwszego dnia rywalizowało w czterech grupach o wejście do rundy finałowej.

8 cze 2016 13:30

Fot. Bartek Kwiatkowski
Autor Bartek Kwiatkowski

Udostępnij

Akademia

Grupa A: Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Everton FC, Beniaminek Krosno, SMS Łódź, Sduszor Kaliningrad, AP Chojnik Jelenia Góra. Grupa B: Polonia Warszawa, Bałtyk Gdynia, Karpaty Lwów, Fase Szczecin, SMS 69 Bydgoszcz, Znicz Pruszków, Zagłębie LubinGrupa C: Champion Warszawa, Arka Gdynia, Nottingham Forest, Bronowianka Kraków, Akademia Reissa, Baltika Kaliningrad, Śląsk Wrocław. Grupa D: Gwardia Warszawa, AP Lechia Gdańsk, Dynamo Kijów, Zawisza Bydgoszcz, Widok Skierniewice, Warta Poznań,  KS Polkowice. Tytułu broniła drużyna Evertonu FC.

Fantastycznie w fazie grupowej zaprezentowali się Miedziowi, którzy z 16 punktami wygrali rywalizację w swojej grupie.

Faza grupowa – mecze Zagłębia Lubin

Bałtyk Gdynia 0 : 2 Zagłębie Lubin (Pieńko 7`,12`)

Karpaty Lwów 1 : 1 Zagłębie Lubin (Sygieniewicz 15`)

FASE Szczecin 0 : 1 Zagłębie Lubin (Szulc 6`)

SMS 69 Bydgoszcz 0 : 2 Zagłębie Lubin (Sygieniewicz 3`, Pieńko 18`)

Znicz Pruszków 0 : 3 Zagłębie Lubin (Sowiński 2`, Szulc 5`, Czerwiński 14`)

Polonia Warszawa 0 : 1 Zagłębie Lubin (Pieńko 7`)

Tabela końcowa Grupy B

 1. Zagłębie Lubin 16 p /awans/

 2. Karpaty Lwów 14 p /awans/

 3. SMS 69 Bydgoszcz 8 p /awans/

 4. Polonia Warszawa 7 p /awans/

 5. FASE Szczecin 7 p

 6. Znicz Pruszków 4 p

 7. Bałtyk Gdynia 1 p

  Drugiego dnia zawodów po 4 najlepsze drużyny z każdej grupy rywalizowały o wielki finał, który miał zostać rozegrany na płycie głównej stadionu Arki Gdynia. Mecze były bardzo wyrównane, a o końcowych miejscach często decydowała różnica bramek zdobytych podczas fazy grupowej. Miedziowi odczuwali trudy poprzedniego dnia i początek zmagań był dla nas trudny. Dość przypadkowa bramka i porażka w wyrównanym meczu z Legią Warszawa podziałała jednak na nasz zespół bardzo mobilizująco. Spotkanie z Beniaminkiem Krosno zakończyło się podziałem punktów i o wszystkim miał zadecydować mecz z obrońcą tytułu Baltic Football Cup drużyną Everton FC. To był prawdziwy mecz walki, a po ostatnim gwizdku sędziego po raz pierwszy w tym turnieju z opuszczonymi głowami schodzili Anglicy. Dzięki temu zwycięstwu to Miedziowi zagrali o brązowe medale w małym finale na Stadionie Miejskim Arki Gdynia.

  Grupa mistrzowska – mecze Zagłębia Lubin

  Lechia Gdańsk 0 : 0 Zagłębie Lubin

  Legia Warszawa 1 : 0 Zagłębie Lubin

  Beniaminek Krosno 1 : 1 Zagłębie Lubin (Maćków 14`)

  Everton FC 0 : 1 Zagłębie Lubin (Łoboda 10`)

   

  W meczu o III miejsce z Arką Gdynia dość nieszczęśliwie po pięknym zresztą strzale, straciliśmy bramkę i mimo ambitnej walki do końca nie udało nam się odrobić jednobramkowej straty. W finale Dynamo Kijów pokonało 2 : 0 drużynę Beniaminka Krosno.

  Do drużyny marzeń turnieju – dream team - wybrano naszego zawodnika z numerem 9 – Tomka Pieńko. Najlepszym zawodnikiem Miedziowych został bramkarz – Szymon Weirauch

   

  Tabela końcowa międzynarodowego turnieju piłkarskiego Baltic Football Cup 2016

 1. Dynamo Kijów

 2. Beniaminek Krosno

 3. Arka Gdynia

 4. Zagłębie Lubin

 5. Karpaty Lwów

 6. AP Lechia Gdańsk

 7. Nottingham Forest

 8. Everton FC

 9. Legia Warszawa

 10. Baltika Kaliningrad

 11. Gwardia Warszawa

 12. Lechia Gdańsk

 13. Polonia Warszawa

 14. Akademia Reissa

 15. SMS 69 Bydgoszcz

 16. Widok Skierniewice

  Kadra miedziowych na turniej Baltic Football Cup 2016:  Weirauch, Sowiński, Maćków, Czapski, Pieńko, Spychała, Kocaba, Sygieniewicz, Krzyżanowski, Kazimierczak, Czerwiński, Korba, Szulc, Łoboda, Karasiński.

  To był bardzo udany turniej dla drużyny Zagłębia Lubin. Podczas turnieju chłopcy zagrali w sumie 205 minut prezentując wysokie umiejętności piłkarskie, a w chwilach trudnych wielki charakter.

  Trener Bartek Kwiatkowski: „Chłopcy wrócili z turnieju Baltic Cup z bagażem kolejnych doświadczeń. Na tle rywali, którzy gwarantowali wysoki poziom sportowy, nasi zawodnicy wyglądali bardzo dobrze. Podczas turnieju zdarzyły się słabsze mecze, które zadecydowały o grze w mini finale. Jednak w meczach z czołowymi drużynami ,nasi zawodnicy pokazali charakter i wolę walki a także dobry styl zgodny z filozofią akademii"

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi