Zagłębie Lubin zwycięzcą 29 turnieju im. Adama Grabki w Krakowie 27 cze

Zagłębie Lubin zwycięzcą 29 turnieju im. Adama Grabki w Krakowie

Fantastycznie zakończyli sezon młodzi piłkarze Zagłębia Lubin wygrywając prestiżowy turniej piłkarski w Krakowie. Ten jeden z najstarszych w Polsce turniejów piłkarskich dla tej kategorii wiekowej przyniósł wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

27 cze 2016 13:26

Autor Dariusz Sowiński

Dwudniowe zmagania chłopców w kategorii U12 rozpoczęły się w upalną sobotę, gdzie temperatura przekraczała 36 stopni. Oczywiście nikomu, a w szczególności młodym zawodnikom taka aura nie przeszkadzała w grze w piłkę.  16 drużyn w czterech grupach walczyło o udział w niedzielnym finale, który miał zostać rozegrany na płycie głównej stadionu Wisły Kraków.  Zagłębie trafiło do bardzo silnej grupy, w której rywalizowało z AP Spartą Zabrze, FC Bate Borysów i Jagiellonią Białystok. W pierwszym meczu po bardzo wyrównanej walce Zagłębie pokonało Spartę Zabrze 1 : 0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 26 minucie Jakub Łoboda. W drugim meczu grupowym z Bate Borysów daliśmy się zaskoczyć i już w 2 minucie straciliśmy bramkę. Graliśmy trochę bojaźliwie oddając pole Białorusinom. Jednak w miarę upływu czasu nasza drużyna otrząsnęła się i coraz śmielej atakowała bramkę Bate. Niestety nadzialiśmy się na klasyczną kontrę tracąc drugiego gola. Ostatecznie Zagłębie musiało uznać wyższość rywala. W decydującym o końcowej klasyfikacji w grupie B meczu  z Jagiellonią Białystok to młodzi zawodnicy Zagłębia dyktowali warunki gry. Bardzo wysoki pressing praktycznie uniemożliwiał skuteczne rozgrywanie piłki białostoczanom. Przewagę Miedziowych w tym meczu udokumentował Mateusz Krzyżanowski zdobywając w 16 minucie zwycięskiego gola. Zagłębie w pełni zasłużyło na awans i z drugiego miejsca zapewniło sobie grę w fazie finałowej turnieju Adama Grabki.

Mecze grupowe Zagłębia Lubin

AP Sparta Zabrze 0 : 1 Zagłębie Lubin (Łoboda 26`)

FC Bate Borysów 2 : 0 Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok 0 : 1 Zagłębie Lubin (Krzyżanowski 16`)

Tabela Grupy B

1. FC Bate Borysów

2. Zagłębie Lubin

3. Jagiellonia Białystok

4. AP Sparta Zabrze

Rywalizację najlepszych ośmiu drużyn turnieju na płycie głównej stadionu Wisły Kraków poprzedziła gwałtowna burza i opady deszczu, które zmusiły organizatorów do wstrzymania rozgrywek. Po przymusowej przerwie zawodnicy wznowili rywalizację. W ćwierćfinale turnieju Miedziowi zmierzyli się z drużyną AP 21 Kraków. Pomimo przewagi Zagłębia mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Dzień wcześniej wspólnie kibicowaliśmy reprezentacji Polski, która w 1/8 finału EURO we Francji pokonała po rzutach karnych drużynę Szwajcarii. Widać Miedziowym spodobało się takie rozstrzygnięcie meczu i postanowili wdrożyć plan w życie. W karnych pokonaliśmy 3:2 drużynę AP 21 Kraków. W półfinale czekała na nas drużyna Rakowa Częstochowa. Nasi piłkarze postanowili chwilowo wstrzymać rozstrzygnięcie meczu w postaci strzelania karnych i zdecydowanie pokonali Raków 2 : 0. Bramki dla Miedziowych strzelili Mateusz Krzyżanowski (2`) i Hubert (16`).

W finale turnieju Adama Grabki doszło do rewanżu za mecz grupowy z FC Bate Borysów. To był świetny mecz Miedziowych, ale oczywiście postanowili rozstrzygnąć go w rzutach karnych, które wygrali zasłużenie 2:0. Fantastycznie przez całe zawody bronił nasz bramkarz Szymon Weirauch, który został doceniony przez organizatorów turnieju i wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Zagłębie zagrało świetne zawody i zasłużenie wygrało 29 edycję Międzynarodowego turnieju piłkarskiego Adama Grabki w Krakowie.

Kadra Zagłębia Lubin:Weirauch,Karasiński,Łoboda,Pieńko,Sygieniewicz,Kocaba,Czapski,Kazimierczak,Sowiński,Krzyżanowski,5 zawodników testowanych

Trener Bartek Kwiatkowski:

"W sobotnich spotkaniach gra naszego zespołu pozostawiała wiele do życzenia, jednak w niedzielę w meczach finałowych nasz zespół pokazał prawdziwe oblicze i w pełni zasłużenie udanie zakończył ciężki sezon zdobywając pierwsze miejsce w prestiżowym turnieju. Mimo, iż dwukrotnie wygrywaliśmy po serii rzutów karnych to w obydwu spotkaniach byliśmy zespołem lepszym od rywali, prezentując efektowny futbol zgodny z filozofią naszej Akademii. Gratuluję chłopcom udanego zwieńczenia bardzo trudnego pod względem zarówno ilości jak i intensywności jednostek sezonu. Mimo, iż zdobywanie pucharów nie jest najważniejszym celem, na to finałowe zwycięstwo wszyscy chłopcy bardzo ciężko pracowali cały sezon "