Zagłębie Lubin zwycięzcą 29 turnieju im. Adama Grabki w Krakowie 27 cze

Zagłębie Lubin zwycięzcą 29 turnieju im. Adama Grabki w Krakowie

Fantastycznie zakończyli sezon młodzi piłkarze Zagłębia Lubin wygrywając prestiżowy turniej piłkarski w Krakowie. Ten jeden z najstarszych w Polsce turniejów piłkarskich dla tej kategorii wiekowej przyniósł wiele emocji i niezapomnianych wrażeń.

27 cze 2016 13:26

Fot. Dariusz Sowiński
Autor Dariusz Sowiński

Udostępnij

Akademia

Dwudniowe zmagania chłopców w kategorii U12 rozpoczęły się w upalną sobotę, gdzie temperatura przekraczała 36 stopni. Oczywiście nikomu, a w szczególności młodym zawodnikom taka aura nie przeszkadzała w grze w piłkę.  16 drużyn w czterech grupach walczyło o udział w niedzielnym finale, który miał zostać rozegrany na płycie głównej stadionu Wisły Kraków.  Zagłębie trafiło do bardzo silnej grupy, w której rywalizowało z AP Spartą Zabrze, FC Bate Borysów i Jagiellonią Białystok. W pierwszym meczu po bardzo wyrównanej walce Zagłębie pokonało Spartę Zabrze 1 : 0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 26 minucie Jakub Łoboda. W drugim meczu grupowym z Bate Borysów daliśmy się zaskoczyć i już w 2 minucie straciliśmy bramkę. Graliśmy trochę bojaźliwie oddając pole Białorusinom. Jednak w miarę upływu czasu nasza drużyna otrząsnęła się i coraz śmielej atakowała bramkę Bate. Niestety nadzialiśmy się na klasyczną kontrę tracąc drugiego gola. Ostatecznie Zagłębie musiało uznać wyższość rywala. W decydującym o końcowej klasyfikacji w grupie B meczu  z Jagiellonią Białystok to młodzi zawodnicy Zagłębia dyktowali warunki gry. Bardzo wysoki pressing praktycznie uniemożliwiał skuteczne rozgrywanie piłki białostoczanom. Przewagę Miedziowych w tym meczu udokumentował Mateusz Krzyżanowski zdobywając w 16 minucie zwycięskiego gola. Zagłębie w pełni zasłużyło na awans i z drugiego miejsca zapewniło sobie grę w fazie finałowej turnieju Adama Grabki.

Mecze grupowe Zagłębia Lubin

AP Sparta Zabrze 0 : 1 Zagłębie Lubin (Łoboda 26`)

FC Bate Borysów 2 : 0 Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok 0 : 1 Zagłębie Lubin (Krzyżanowski 16`)

Tabela Grupy B

 1. FC Bate Borysów

 2. Zagłębie Lubin

 3. Jagiellonia Białystok

 4. AP Sparta Zabrze

  Rywalizację najlepszych ośmiu drużyn turnieju na płycie głównej stadionu Wisły Kraków poprzedziła gwałtowna burza i opady deszczu, które zmusiły organizatorów do wstrzymania rozgrywek. Po przymusowej przerwie zawodnicy wznowili rywalizację. W ćwierćfinale turnieju Miedziowi zmierzyli się z drużyną AP 21 Kraków. Pomimo przewagi Zagłębia mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Dzień wcześniej wspólnie kibicowaliśmy reprezentacji Polski, która w 1/8 finału EURO we Francji pokonała po rzutach karnych drużynę Szwajcarii. Widać Miedziowym spodobało się takie rozstrzygnięcie meczu i postanowili wdrożyć plan w życie. W karnych pokonaliśmy 3:2 drużynę AP 21 Kraków. W półfinale czekała na nas drużyna Rakowa Częstochowa. Nasi piłkarze postanowili chwilowo wstrzymać rozstrzygnięcie meczu w postaci strzelania karnych i zdecydowanie pokonali Raków 2 : 0. Bramki dla Miedziowych strzelili Mateusz Krzyżanowski (2`) i Hubert (16`).

  W finale turnieju Adama Grabki doszło do rewanżu za mecz grupowy z FC Bate Borysów. To był świetny mecz Miedziowych, ale oczywiście postanowili rozstrzygnąć go w rzutach karnych, które wygrali zasłużenie 2:0. Fantastycznie przez całe zawody bronił nasz bramkarz Szymon Weirauch, który został doceniony przez organizatorów turnieju i wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Zagłębie zagrało świetne zawody i zasłużenie wygrało 29 edycję Międzynarodowego turnieju piłkarskiego Adama Grabki w Krakowie.

   

  Kadra Zagłębia Lubin:Weirauch,Karasiński,Łoboda,Pieńko,Sygieniewicz,Kocaba,Czapski,Kazimierczak,Sowiński,Krzyżanowski,5 zawodników testowanych

   Ćwierćfinał

  AP 21 Kraków 0 (K 2:3) 0 Zagłębie Lubin

  Półfinał

  Raków Częstochowa 0 : 2 Zagłębie Lubin

  Finał

  FC Bate Borysów 0 (K 0 : 2) 0 Zagłębie Lubin

  Końcowa klasyfikacja 29 turnieju im. Adama Grabki

  1. Zagłębie Lubin
  2. BATE Borysów
  3. Dunajec Nowy Sącz
  4. Raków Częstochowa
  5. Akademia Piłkarska 21
  6. Wisła Kraków
  7. Beniaminek Krosno
  8. FC Wrocław Academy
  9. Jagiellonia Białystok – zwycięzca Liga Europy
  10. Sparta Zabrze
  11. PKS Jadwiga Inter Campus Kraków
  12. MFK Rużemberok
  13. Varsovia Warszawa
  14. Karpaty Lwów
  15. Wigry Suwałki
  16. Juventus Soccer Schools

  Trener Bartek Kwiatkowski:

  "W sobotnich spotkaniach gra naszego zespołu pozostawiała wiele do życzenia, jednak w niedzielę w meczach finałowych nasz zespół pokazał prawdziwe oblicze i w pełni zasłużenie udanie zakończył ciężki sezon zdobywając pierwsze miejsce w prestiżowym turnieju. Mimo, iż dwukrotnie wygrywaliśmy po serii rzutów karnych to w obydwu spotkaniach byliśmy zespołem lepszym od rywali, prezentując efektowny futbol zgodny z filozofią naszej Akademii. Gratuluję chłopcom udanego zwieńczenia bardzo trudnego pod względem zarówno ilości jak i intensywności jednostek sezonu. Mimo, iż zdobywanie pucharów nie jest najważniejszym celem, na to finałowe zwycięstwo wszyscy chłopcy bardzo ciężko pracowali cały sezon "

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi