Zagramy z Górnikiem 29 mar

Zagramy z Górnikiem

W najbliższą środę o godzinie 14:00 w meczu 24. kolejki III ligi grupy III drugi zespół KGHM Zagłębia zmierzy się w Lubinie z rezerwami Górnika Zabrze. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

29 mar 2021 11:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Wywalczone zwycięstwo w Goczałkowicach-Zdroju

Z pewnością w dobrych humorach do meczu przystępować będą podopieczni szkoleniowców Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego. Miedzowi po bardzo dobrym spotkaniu pokonali znajdujący się wyżej w tabeli LKS Goczałkowice-Zdrój 2:1. Gole dla Miedziowych zdobyli wtedy Jakub Sypek oraz Milan Posmyk. Szczególnie cieszy fakt, że Miedziowi potrafili zdominować bardziej doświadczonych rywali i momentami zepchnąć ich do głębokiej defensywy. Nie mniej zaś satysfakcjonujące jest to, jaką wolę walki do samego końca spotkania pokazali nasi zawodnicy.

Nieprzewidywalna forma zabrzan

Zgoła inaczej w poprzedniej kolejce zaprezentowali się nasi środowi rywale. W poprzedniej serii gier zabrzanie mierzyli się z jedną z czołowych drużyn ligi – Ślezą Wrocław, która nie dała piłkarzom Górnika żadnych szans, dotkliwie pokonując ich aż 4:0. Kolejkę wcześniej, w meczu wyjazdowym Górnicy przegrali z niżej notowanym Piastem Żmigród 1:3. Jednak dwie pierwsze serie gier nie wskazywały na zbliżający się spadek formy piłkarzy z Zabrza, gdyż na inaugurację piłkarskiej wiosny pokonal oni w delegacji zespół Warty Gorzów Wielkopolski 1:0, by tydzień później bardzo pewnie pokonać MKS Kluczbork 3:0. Jak na dłoni widać więc, że dotychczasowe występy naszych środowych rywali to swoista sinusoida i bardzo trudno jest przewidzieć, jak ze strony zabrzan wyglądać będzie zbliżający się mecz.

Zbieżne filozfie budowania zespołu

Kadra zespół Górnika II Zabrze, w porównaniu do wielu innych zespołów z tego samego szczebla rozgrywek, nie posiada w składzie zawodników z piłkarskimi doświadczeniami zebranymi w wyższych klasach rozgrywkowych. Innymi słowy brak jest w zespole ze Śląska piłkarzy, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem ekstraklasowym czy choćby pierwszoligowym. Wynika to przede wszystkim z filozofii budowania drugiego zespołu przez działaczy Górnika Zabrze, która wygląda bardzo podobnie do tej wyznawanej w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Zespół z Zabrza opiera się na zawodnikach, którzy najczęściej nie obchodzili jeszcze nawet 18. urodzin, są głodni gry i starają się swoją postawą pokazać, że zasługują na debiut w Ekstraklasie. Średnia wieku całej, 30-osobowej kadry zespołu Górnika to zaledwie lekko ponad 19 lat.

Jasne punkty Górników

Na szczególną uwagę w zespole naszych środowych rywali zasługuje ofensywny pomocnik Bartłomiej Korbecki, który w dotychczasowych meczach III ligi zdobył 8 bramek, dokładając do tego 5 asyst, co czyni go zdecydowanie najjaśniejszą postacią drugiego zespołu Górnika Zabrze. Ważną rolę w jedenastce ze województwa śląskiego odgrywa również ofensywny pomocnik Bartosz Baranowicz, który w tym sezonie zdobył 2 bramki, notując przy tym 4 ostatnie podania. Wartym uwagi zawodnikiem był również zdobywca 6 bramek w III lidze napastnik Marco Zawada, który jednak został w zimowym okienku transferowym wypożyczony do drugoligowej Olimpii Grudziądz.

Zwycięstwo i porażka

A jak wyglądały ostatnie spotkania rozegrane pomiędzy oboma zespołami? W rundzie jesiennej z zabrzanami mierzyliśmy się w ramach zaległego meczu 5. kolejki, w którym na wyjeździe zwyciężyliśmy 2:0 po golach Bartosza Zynka i Patryka Kusztala. Zdecydowanie inaczej wyglądało rozegrane rok wcześniej spotkanie, w którym w 9. kolejce sezonu 2019/2020 przegraliśmy w Lubinie 0:3.

Miedziowym życzymy zwycięstwa w nadchodzącym spotkaniu!

________

24. kolejka III ligi 

31 marca, g. 14:00 - boisko nr 4 

KGHM Zagłębie II - Górnik II Zabrze

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi