Zapowiedź spotkań Centralnej Ligi Juniorów 14 paź

Zapowiedź spotkań Centralnej Ligi Juniorów

Zapraszamy do zapowiedzi najbliższych spotkań Centralnej Ligi Juniorów. A w nich mistrzowie Polski juniorów zagrają u siebie z Lechią Gdańsk, natomiast drużyny U-17 i U-15 zagrają na wyjeździe kolejno z Zagłębiem Sosnowiec oraz Odrą Opole.

14 paź 2022 12:30

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

CLJ U-19

Po nie do końca udanym początku sezonu w wykonaniu mistrzów Polski nie ma już śladu. Podopieczni trenera Marcina Cilińskiego w ostatnich trzech spotkaniach zdobywali pełny komplet punktów, wygrywając kolejno z Koroną Kielce oraz Cracovią przed własną publicznością, a także przed tygodniem na trudnym terenie w Warszawie przeciwko Polonii. Najbliższym przeciwnikiem naszego zespołu będzie gdańska Lechia, która w obecnych rozgrywkach jest niezwykle nieprzewidywalna, bowiem dobre mecze przeplata słabszymi. Za idealny przykład mogą posłużyć ich ostatnie trzy spotkania, w których kolejno zremisowali na własnym boisku bezbramkowo z Miedzią Legnica, następnie wygrali w Warszawie z Escolą Varsovią, a przed tygodniem ulegli u siebie Jagiellonii Białystok. Jeśli chodzi o tabelę ligową, to lubinianie przed tą kolejką zajmują dziesiąte miejsce, natomiast zespół z Pomorza zajmuje trzynastą lokatę, czyli najwyższą wśród zespołów okupujących w tym momencie strefę spadkową. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi w niedzielę 16 października o godzinie 12:00 na boisko nr 4 w Lubinie. 

Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk | 16.10.2022 | 12:00 | Boisko nr 4

CLJ U-17

Podopieczni trenera Tomasza Bożyczko w znakomity sposób zareagowali na wyjazdową porażkę przeciwko Górnikowi Zabrze przed dwoma tygodniami. Jego podopieczni w dwóch ostatnich spotkaniach dwukrotnie zgarniali komplet punktów - napierw pokonali Wartę Poznań na wyjeździe 3:1 w zaległym meczu 7. kolejki, a przed tygodniem w znakomitym stylu ograli Zawiszę Bydgoszcz w Lubinie aż 9:0. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie Zagłębie Sosnowiec. Nasi rywale swój poprzedni domowy mecz będą wspominać bardzo dobrze, bowiem pokonali Odrę Opole 8:0. Tydzień temu ulegli jednak w wyjazdowym starciu Warcie Poznań 0:5. W ubiegłym sezonie obydwa zespoły miały okazję zmierzyć się ze sobą w rundzie wiosennej w ramach ówczesnej grupy ,,C". Dwukrotnie wówczas górą byli Miedziowi, którzy wygrali 6:2 w Sosnowcu oraz 5:0 w Lubinie. Jeśli chodzi o sytuację w tabeli, to aktualni mistrzowie Polski zajmują czwartą lokatę z 21 punktami na koncie, co daje dwa punkty straty do liderującego Rakowa Częstochowa, natomiast nasi imiennicy z Sosnowca aktualnie zajmują czternastą lokatę, mając na koncie 6 punktów, wyprzedzając tylko bydgoskie zespoły - Zawiszę oraz Chemika. Pierwszy gwizdek sędziego już w sobotę 15 października o godzinie 14:00.

Zagłębie Sosnowiec - Zagłębie Lubin | 15.10.2022 | 14:00 | Sosnowiec

CLJ U-15

Trzynaście bramek zdobytych i zero straconych. Tak prezentuje się bilans bramkowy drużyny prowadzonej przez trenera Marka Sinkiewicza w dwóch ostatnich spotkaniach. Miedziowi w nich pokonali aż 9:0 Olympic Junior Wrocław, a przed tygodniem pewnie pokonali Chrobrego Głogów 4:0. Na uwagę zasługuje na pewno forma strzelecka Aleksandra Chabrosa, który w obydwu meczach zdobywał po trzy bramki. Najbliższym rywalem naszego zespołu będzie Odra Opola, która zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ligowej, mając 19 punktów na swoim koncie. Miedziowi dotychczas zgromadzili o sześć ,,oczek" mniej, co daje naszemu zespołowi aktualnie czwartą lokatę. Kilka tygodni temu podczas pierwszego spotkania między tymi zespołami na boisku w Lubinie, górą byli przyjezdni z Opola, którzy zwyciężyli 3:0. Teraz nasza drużyna będzie chciała pójść za ciosem i po domowych wygranych, tym razem zwyciężyć w stolicy województwa Opolskiego. Początek spotkania 9. kolejki CLJ U-15 już w sobotę 15 października o godzinie 12:00.

Odra Opole - Zagłębie Lubin | 15.10.2022 | 12:00 | Opole |

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi