Zapowiedź spotkań CLJ i DLJM 27 paź

Zapowiedź spotkań CLJ i DLJM

Zapraszamy do zapowiedzi zbliżających się spotkań Centralnej Ligi Juniorów oraz Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych. A w nich każdy z naszych zespołów grających na co dzień w CLJ zagra z Rakowem Częstochowa, natomiast drużyna U-16 wyjedzie do Polkowic na starcie z Górnikiem.

27 paź 2022 13:00

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

CLJ U-19

Po tygodniowej pauzie, do gry w Centralnej Lidze Juniorów powracają mistrzowie Polski juniorów. Rywalem podopiecznych trenera Marcina Cilińskiego będzie Raków Częstochowa. Miedziowi przed tygodniem nie rozegrali swojego spotkania wyjazdowego z liderem Górnikiem Zabrze, a mecz ten odbędzie się 9 listopada. Częstochowianie natomiast w ubiegłym tygodniu ulegli na własnym boisku Jagiellonii Białystok 1:2. W obecnych rozgrywkach Zagłębie na własnym boisku zdobyło 10 punktów, co przekłada się na trzy wygrane przeciwko Koronie Kielce, Cracovii oraz Lechii Gdańsk oraz jeden remis w starciu z Pogonią Szczecin. Raków natomiast na wyjazdach zdobył 10 punktów. Na ten dorobek przekładają się wygrane nad Cracovią, Wisłą Kraków oraz Pogonią Szczecin, a także remis z Koroną Kielce. W ubiegłym sezonie obydwa zespoły po raz pierwszy spotkały się w Częstochowie. Wówczas padł remis 2:2, a bramki dla naszego zespołu zdobywali Szymon Karasiński oraz Wojciech Szafranek. Na wiosnę w Lubinie, Miedziowi wygrali z Rakowem 3:0, po trafieniach Kacpra Terleckiego, Mateusza Chmarka oraz Wojciecha Szafranka. Jak tym razem zakończy się starcie między tymi zespołami? O tym przekonacie się w sobotę 29 października. Początek tego spotkania o godzinie 12:00 na boisku nr 4. 

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa | 29.10.2022 | 12:00 | Boisko nr 4

CLJ U-17

Przed podopiecznymi trenera Tomasza Bożyczko prawdziwe starcie na szczycie ligowej tabeli. Do Lubina zawita druga drużyna ligowej tabeli, Raków Częstochowa, która ma tyle samo punktów co Zagłębie, czyli 27. Przekłada się to na dziewięć zwycięstw naszego zespołu oraz dwie porażki. Częstochowianie natomiast jeszcze nie doznali smaku porażki. Ośmiokrotnie schodzili z boiska z kompletem punktów, a trzykrotnie dzielili się nimi z rywalami. Lubinianie na wyjazdach w obecnych rozgrywkach zdobyli dotychczas 12 punktów, co przekłada się na cztery wygrane z Chemikiem Bydgoszcz, FASE Szczecin, Wartą Poznań oraz Zagłębiem Sosnowiec. Dodatkowo do tego dochodzą porażki z Pogonią Szczecin oraz Górnikiem Zabrze. Raków natomiast u siebie jak dotąd był bezbłędny, bowiem w pięciu meczach zdobyli 15 punktów. Przekłada się to na wygrane ze Śląskiem Wrocław, Lechem Poznań, Rekordem Bielsko-Biała, Chrobrym Głogów oraz Odrą Opole. Obydwa zespoły zagrały ze sobą dwukrotnie w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu. W Częstochowie w śnieżnej wówczas aurze, górą byli gospodarze, którzy wygrali 2:0. Lubinianie zrewanżowali się u siebie, po zwycięstwie 3:1, po hat-tricku Aleksandra Kubackiego. Warto nadmienić, że do ostatniej kolejki obywda zespoły wówczas walczyły o zwycięstwo w grupie ,,C" i tym samym awansie do półfinału mistrzostw Polski. Jak wiadomo, Miedziowi zdołali nie tylko awansować dalej, ale także zwyciężyć w całych rozgrywkach, po zaciętym finale rozegranym w Ząbkach przeciwko Wiśle Kraków. Początek spotkania w Częstochowie już w sobotę 29 października o godzinie 14:45.

Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin | 29.10.2022 | 14:45 | Częstochowa

CLJ U-15

W sobotnim starciu przeciwko Rakowowi Częstochowa, podopieczni trenera Marka Sinkiewicza będą chcieli odkuć się za ubiegłotygodniową porażkę na własnym boisku z GKS-em Katowice. Częstochowianie natomiast walczą o końcowe zwycięstwo w ligowej tabeli. Miedziowi dotychczas zgromadzili 14 punktów, co przekłada się na cztery zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki. Bilans bramkowy naszego zespołu to 25:11. Raków natomiast zgromadził 20 punktów, co oznacza stratę trzech ,,oczek" do liderującego Śląska Wrocław. Przekłada się to na 6 zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki. Ich bilans bramkowy w tym momencie to 29:7. W pierwszej części rundy jesiennej, podczas starcia w Częstochowie, górą byli zawodnicy Rakowa, którzy zwyciężyli 2:1. Pocżatek spotkania 11. kolejki rozpocznie się w sobotę 29 października o godzinie 14:00 na boisku nr 5 w Lubinie. 

Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa | 29.10.2022 | 14:00 | Boisko nr 5

DLJM U-16

Przed drużyną U-16 kolejne starcie o utrzymanie się na pozycji lidera Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Podopieczni trenerów Piotra Stańko oraz Karola Maliszewskiego dotychczas w ośmiu rozegranych spotkaniach zdobyli 22 punkty, co przekłada się na siedem zwycięstw i jeden remis przeciwko FC Wrocław Academy. Nasz zespół imponuje skutecznością zarówno w ataku, jak i w obronie, bowiem zdobyli 43 bramki, tracąc przy tym zaledwie 5. Górnik Polkowice natomiast znajduje się w dolnej części tabeli ligowej, mając zgromadzonych 10 punktów w ośmiu spotkaniach. Przekłada się to na trzy zwycięstwa, jeden remis oraz cztery porażki. Ich bilans bramkowy to 21:31. Początek spotkania na boisku w Polkowicach już w sobotę 29 października o godzinie 13:00.

Górnik Polkowice - Zagłębie Lubin | 29.10.2022 | 13:00 | Polkowice

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi