Zapowiedź spotkań CLJ i DLJM 18 lis

Zapowiedź spotkań CLJ i DLJM

Zapraszamy do zapowiedzi zbliżających się spotkań Centralnej Ligi Juniorów oraz Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. A w nich m. in. ostatnie ligowe starcia drużyn U-16 i U-15, oraz mecze kończące rundę jesienną, w których nasi mistrzowie Polski juniorów oraz juniorów młodszych zagrają przeciwko Lechowi Poznań.

18 lis 2022 13:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

CLJ U-19

Podopieczni trenera Marcina Cilińskiego po serii sześciu zwycięstw z rzędu, w dwóch ostatnich spotkaniach zanotowali jeden punkt, po ubiegłotygodniowym remisie na własnym boisku przeciwko wicemistrzom Polski, Arce Gdynia. W dotychczas czternastu rozegranych spotkaniach zdobyli 23 punkty, dzięki czemu aktualnie zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli. Najbliższym przeciwnikiem Miedziowych będzie Lech Poznań, który aktualnie zajmuje drugą lokatę, mając cztery punkty więcej od Zagłębia. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Bartosza Bochińskiego wygrali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 4:2. W poprzednim sezonie na boisku w Popowie obydwa zespoły podzieliły się punktami po bezbramkowym remisie, natomiast w 3. kolejce w Lubinie, górą byli nasi zawodnicy, którzy pokonali Kolejorza 2:1. Dla lubinian wówczas trafiali Jakub Łoboda oraz Rafał Dzidek. Początek spotkania 15. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-19, pomiędzy Lechem Poznań a Zagłębiem Lubin już w sobotę 19 listopada o godzinie 12:00 na boisku w Popowie.

Lech Poznań - Zagłębie Lubin | 19.11.2022 | 12:00 | Popowo 

CLJ U-17

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Arką Gdynia, drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Bożyczko do meczu z Lechem Poznań przystępuje z pozycji lidera zachodniej grupy CLJ U-17, mając zdobytych 36 punktów. Kolejorz natomiast aktualnie zajmuje piątą lokatę, mając zgromadzonych 29 punktów na swoim koncie. Sobotnie starcie między tymi zespołami będzie okazją do zmierzenia się ze sobą najlepszej ofensywy z najlepszą defensywą. Lubinianie zdobyli już 60 bramek, natomiast drużyna ze stolicy Wielkopolski straciła ich tylko 11. Warto dodać, że Miedziowi stracili dotychczas także niską liczbę bramek, bo zaledwie 13, co daje drugie miejsce w tej klasyfikacji. Tak jak wspomnieliśmy, lubinianie przed tygodniem wygrali w Gdyni z Arką 4:1, po dwóch trafieniach Dominika Gregorskiego oraz Patryka Sobolewskiego i Fabiana Sowieckiego. Lech natomiast wygrał w poznańskich derbach z Wartą 4:2. Warto spojrzeć także na statystystyki gier naszego zespołu na własnym boisku, a także Lecha na wyjeździe. Miedziowi u siebie idą jak burza, wygrywając sześć dotychczasowych spotkań. Kolejorz wygrał pięciokrotnie, raz dzielił się punktami i poniósł dwie porażki. Pierwszy gwizdek sędziego Aleksa Palucha rozbrzmi w sobotę 19 listopada o godzinie 12:00, na boisku nr 3 na terenie AP KGHM Zagłębie.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań | 19.11.2022 | 12:00 | Boisko nr 3

CLJ U-15

Przed naszą drużyną U-15 ostatnie ligowe starcie w 2022 roku. Ostatnim tegorocznym przeciwnikiem podopiecznych trenera  Marka Sinkiewicza będzie Olympic Junior Wrocław. Mecz ten będzie niezwykle ważny dla układu ligowej tabeli, bowiem nasi rywale muszą walczyć o utrzymanie się na rundę wiosenną w rozgrywkach Centralnej Lidze Juniorów. Miedziowi w tabeli są już pewni swojej pozycji, bowiem bezwzględu na wynik we Wrocławiu, zakończą rundę jesienną na pozycji piątej. Olympic natomiast ma zdobyte 10 punktów, co daje im na ten moment ostatnie bezpieczne miejsce, mając dwa punkty przewagi nad Chrobrym Głogów i trzy nad GKS-em Katowice. Bezpośredni rywale drużyny z Wrocławia w tej kolejce zagrają ze sobą na boisku w Głogowie. W pierwszym meczu między Zagłębiem a Olympikiem Wrocław, lubinianie pewnie wygrali na własnym boisku aż 9:0. Po trzy bramki wówczas zdobyli Jakub Fogt oraz Aleksander Chabros, dwie Jakub Ligocki, a jedno trafienie zanotował Mateusz Chmielowiec. Początek spotkania 14. kolejki CLJ U-15 między Olympic Junior Wrocław a Zagłębiem Lubin, już w niedzielę 20 listopada o godzinie 13:00 na boisku we Wrocławiu.

Olympic Junior Wrocław - Zagłębie Lubin | 20.11.2022 | 13:00 | Wrocław

DLJM U-16

Czas na ostatni akt rundy jesiennej w wykonaniu naszej drużyny U-16. Podopieczni trenera Piotra Stańko aktualnie zajmują pierwsze miejsce z 28 punktami na swoim koncie dzięki znakomitemu bilansowi bramkowemu, który wynosi 64:12. Drugi w tabeli FC Wrocław Academy zgromadził także 28 punktów, zatem starcie lubinian z Parasolem będzie walką nie tylko o trzy punkty, ale także o utrzymanie pozycji lidera. Najbliżsi rywale Miedziowych zgromadzili na swoim koncie o dwa punkty mniej. W minionej kolejce Miedziowi wysoko pokonali na wyjeździe Karkonosze Jelenia Góra aż 11:0, natomiast Parasol miał kolejkę przerwy. Warto wspomnieć, że wrocławianie także stracili tylko 12 bramek, co sprawia, że obydwa zespoły zajmują wspólnie pierwszą lokatę w tej klasyfikacji. Ostatnie tegoroczne starcie w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych, pomiędzy Zagłębiem Lubin a Parasolem Wrocław, odbędzie się w Lubinie już w sobotę 19 listopada o godzinie 10:00 na boisku nr 5 na terenie AP KGHM Zagłębie.

Zagłębie Lubin - Parasol Wrocław | 19.11.2022 | 10:00 | Boisko nr 5

 

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi