Ze Ślęzą o finał dolnośląskiego PP | Zapowiedź 18 maj

Ze Ślęzą o finał dolnośląskiego PP | Zapowiedź

Po wygranej w okręgowym Pucharze Polski, drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin zmierzy się we Wrocławiu ze Ślęzą w półfinale szczebla wojewódzkiego. Będzie to jednocześnie trzecie starcie obydwu zespołów w obecnych rozgrywkach, a także szansa dla naszego zespołu na rewanż za ubiegłoroczną porażkę naszego zespołu, także w półfinale wojewódzkim.

18 maj 2022 10:15

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Do trzech razy sztuka

W obecnych rozgrywkach Miedziowi już dwukrotnie mieli okazję zmierzyć się z wrocławianami. W pierwszym meczu, rozegranym we wrocławskich Kłokoczycach, wyraźnie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 5:2. Bramki dla Miedziowych wówczas zdobywali Łukasz Łakomy oraz Tomasz Pieńko. Była to ostatnia porażka naszego zespołu przez kolejnych 21 spotkań ligowych. W meczu rozegranym w Lubinie, po bardzo emocjonującej końcówce spotkania, padł remis 2:2, choć do 90 minuty utrzymywał się wynik 1:1. Dla naszego zespołu trafiali Damian Oko na początku spotkania oraz Kacper Lepczyński w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Wziąć rewanż za ubiegłe lata

Lubinianie meczem we Wrocławiu będą chcieli wziąć rewanż na Ślęzy za ubiegłoroczną porażkę, także w półfinale dolnośląskiego Pucharu Polski. Wówczas podczas spotkania rozegranego na obiektach AP KGHM Zagłębie, górą byli wrocławianie, którzy za sprawą trafień Kornera Traczyka na samym początku spotkania i Filipa Olejniczaka na kilka minut przed końcem pierwszej części gry. Ostatecznie Ślęza pokonała w finale także Karkonosze Jelenia Góra, dzięki czemu wystąpiła na szczeblu krajowym, ulegając Górnikowi Zabrze. W 2020 roku obydwie drużyny spotkały się w finale i wówczas górą także byli wrocławianie, którzy zwyciężyli 3:1. Miedziowi po raz ostatni zwyciężyli w dolnośląskim Pucharze Polski w 2019 roku. Wówczas po rzutach karnych, nasza drużyna wygrała w Żmigrodzie z Piastem. Przez 120 minut gry był bezbramkowy remis.  

W dobrych nastrojach przystąpić do meczu ligowego

Zarówno drugi zespół KGHM Zagłębia Lubin, jak i Ślęza Wrocław, w dwóch ostatnich spotkaniach zdobyły po 1 punkcie do tabeli ligowej. Miedziowi ulegli w Gorzowie Wielkopolskim miejscowej Warcie oraz zremisowały po pełnym emocji spotkaniu przeciwko LKS-owi Goczałkowice-Zdrój 4:4. Wrocławianie natomiast ulegli niespodziewanie na własnym boisku walczącemu o utrzymanie MKS-owi Kluczbork 3:4, a następnie bezbramkowo zremisowali z Piastem Żmigród.

Pierwszy gwizdek sędziego na wrocławskich Kłokoczycach już dziś o godzinie 16:00. Na zwycięzcę tego meczu w finale będzie czekać wygrany z pary Łużyce Lubań - Lechia Dzierżoniów.

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi