Zespół U-14 | Podsumowanie jesieni 25 gru

Zespół U-14 | Podsumowanie jesieni

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia serdecznie zapraszamy Was do zapoznania się z krótkim podsumowaniem minionej rundy w wykonaniu zespołu U-14, prowadzonego przez trenerów Patryka Koszarskiego i Piotra Błauciaka.

25 gru 2021 16:30

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Ogólna postawa zespołu

Gracze z zespołu U-14 zajęli 5. miejsce w I lidzie wojewódzkiej trampkarzy (C1), zdobywając w 14 spotkaniach ligowych 18 punktów. Taki dorobek jest efektem zwycięstw młodych graczy, odniesionych w 5 spotkaniach, 3 remisów i 6 porażek, przy czym należy zaważyć, że nasz zespół mierzył się z rywalami starszymi o rok, co w przypadku piłki młodzieżowej jest naprawdę znaczącym okresem czasowym. Jeżeli chodzi o dorobek bramkowy, to Miedziowi zdobyli 59 bramek, zaś stracili 27, więc średnio strzelali 2 razy więcej bramek niż tracili, co z pewnością jest dobrym wynikiem.

Najważniejsze spotkania

Z pewnością niezwykle istotna była udana inauguracja, w której podopieczni trenerów Koszarskiego i Błauciaka pokonali na wyjeździe Iskrę Kochlice 8:1. Na pewno też swoistym pokazem siły były obydwa mecze z AP Brzeg Dolny, wygrywane najpierw 19:0, w rewanżu zaś Miedziowi wygrali 0:16. Do tego niezwykle wartościowe było również zwycięstwo z Polonią-Stalą Świdnica (5:0), odniesione w 5. serii  gier. Niełatwe były jednak mecze, w których Miedziowi zmuszeni byli obejść się smakiem, jeśli chodzi o ewentualną zdobycz punktową, gdy pełna pula padała łupem rywali: 0:6 ze Śląskiem w 4. kolejce, 1:3 z Olympiciem Junior Wrocław w 6. serii gier czy 0:2 z Chrobrym Głogów w 9. kolejce to niektóre z mniej udanych meczów w wykonaniu Miedziowych. Dla młodych zawodników najważniejsze jednak jest nie miejsce w tabeli czy dorobek punktowy, ale złapanie doświadczenia w grze ze starszymi rywalami, by możliwie jak najskuteczniej przygotować się do przejścia szczebel wyżej, do Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Warci wyróżnienia

We wszystkich poprzednich odcinkach cyklu w tym miejscu wskazywaliśmy indywidualności, które swoimi licznymi punktami w klasyfikacji kanadyjskiej były w stanie wynieść swój zespół na wyższy poziom, co i uczynimy w tym wypadku. Zanim jednak to zrobimy, chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, że w drużynie U-14 bardzo wielu zawodników potrafiło brać na siebie odpowiedzialność za kształt gry ofensywnej zespołu, czego najlepszym dowodem jest fakt, że aż 10 zawodników zespołu ma na swoim koncie 3 lub więcej zdobytych bramek. Do grupy najbardziej bramkostrzelnych zawodników musimy zaliczyć Jakuba Ligockiego (11 goli), Emanuela Wiśniowskiego (7 bramek), Macieja Masztalerza (6 goli, w zespole U-14 grał tylko w trzech meczach, resztę rundy spędził jako zawodnik zespołu U-15), czy Sebastiana Fogta (5 goli). Tak wielki potencjał ofensywny pozwala nam przypuszczać, że w rundzie wiosennej wyniki zespołu będą jeszcze lepsze, oczywiście pod warunkiem solidnego przepracowania zimowego okresu przygotowawczego.

Podsumowanie statystyczne

Miejsce w tabeli: 5.

Bramki strzelone: 59

Bramki stracone: 27

Bilans meczów u siebie: 3 wygrane, 2 remisy, 2 porażki

Bilans bramkowy (mecze domowe): 29:7

Bilans meczów wyjazdowych: 2 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki

Bilans bramkowy (mecze wyjazdowe): 30:20

Strzelcy bramek:

11 - Jakub Ligocki

7 - Emanuel Wiśniowski

6 - Maciej Masztalerz

5 - Sebastian Fogt

4 - Jakub Fogt, Marcel Foks, Maksymilian Walczyk

3 - Artur Kinasz, Seweryn Marek, Karol Ośka

2 - Alan Bębas, Samuel Błauciak

1 - Mateusz Chmielowiec, Miłosz Janik, Filip Szczepański, Maciej Toporowski

Wypowiedź trenera

Trener Patryk Koszarski: - W ramach oceny rundy jesiennej sezonu 2021/2022 drużyny U-14 kilka słów podsumowania i refleksji. Na początku chciałbym podkreślić, iż rocznik U-14 jest zawsze specyficznym produktem. Chłopcy stykają się z płaszczyznami życia i footballu, które są dla nich nowe i z którymi muszą sobie radzić. Wyzwaniem jest zmiana szkoły, nowe środowisko, zamieszkanie samodzielne w bursie Akademii, a w wymiarze piłkarskim oficjalne przejście z piłki 9- do piłki 11-osobowej. Z pewnością bardzo cieszy nas fakt, że w drużynie do tego etapu szkolenia znalazło się również dużo chłopców miejscowych, co tylko pozytywnie buduje ich motywacje, jak i dobre relacje z Klubem. W najwyższej klasie trampkarza C1 mieliśmy możliwość rywalizowania z najlepszymi drużynami w tej kategorii rozgrywkowej w województwie z chłopcami o rok starszymi. Mieliśmy również okazję na koniec rozgrywek udanie uczestniczyć w grach sparingowych z Akademią Górnika Zabrze i Akademią Ruh Lviv. Oceniając ogólnie jeżeli chodzi o poziom sportowy, piłkarsko prezentujemy się bardzo dobrze, można dostrzec rzucające się w oko wyszkolenie techniczne, poprawną organizację gry, tworzenie wielu sytuacji bramkowych, odpowiednie zachowania w fazach przejściowych. Wielu chłopców rozwinęło się indywidulanie, co cieszy i pozwala patrzeć z optymizmem i perspektywami tuż przed progiem rozgrywek centralnych. Wszystkie mikrocykle i rozegrane gry uważamy za pożyteczne, dające kolejne doświadczenia – uczące zarówno wygrywania, jak i pokory. W tej rundzie nie ominęły nas liczne kontuzje, więc zdecydowanie życzylibyśmy sobie zdrowi, by móc dalej doskonalić umiejętności chłopaków. Jako trenerów inspiruje nas możliwość wychowywania przyszłych, klasowych zawodników. Wspaniale jest obejrzeć swojego wychowanka w stroju pierwszej drużyny KGHM Zagłębia, czy w trykocie reprezentacji Polski. Osobiście również cieszę się z tego, że wychowywana młodzież pozostaje przy sporcie przez wiele lat i potrafi zadzwonić do trenera po poradę po kilku latach od zakończenia współpracy.

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi