Zwycięstwo z Lechią Zielona Góra 20 lut

Zwycięstwo z Lechią Zielona Góra

W słoneczną sobotę KGHM Zagłębie II pokonało 3:0 Lechię Zielona Góra. Mecz został rozegrany na boiskach Akademii o godzinie 11:00. Bramki dla Miedziowych zdobyli: Sypek, Sławiński i Kłudka. Zapraszamy na relację ze spotkania.

20 lut 2021 12:49

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Dla zespołu KGHM Zagłębie II był to czwarty sparing przed wznowieniem ligi. W dzisiejszym meczu pierwszą korzystną okazję dla naszej drużyny miał w 9. minucie Sobczak, jednak piłka została wybroniona w polu karnym przez naszych przeciwników. Na pierwszego gola otwierającego wynik spotkania musieliśmy poczekać do 16. minuty, kiedy to po długim podaniu Dudzińskiego do Sypka, piłka po strzale naszego pomocnika wylądowała w siatce bramki. Po chwili znowu próbował Sobczak, ale futbolówka powędrowała prosto w ręce bramkarza. Nasi gości pierwszą okazję do zdobycia gola mieli w 23. minucie z rzutu wolnego. Dobrą interwencją, wybijając piłę nad poprzeczką, popisał się Bielikow i tym samym dalej zachował czyste konto. Druga groźniejsza sytuacja po stronie Lechitów pojawiła się po 6 minutach, ale i tym razem piłka powędrowała obok lewego słupka. Ostatnia groźna akcja w pierwszej połowie spotkania należała do gości, kiedy to na 6 minut przed zakończeniem pierwszej połowy, sędzia odgwizdał rzut rożny. Piłka została jednak wybita głową przez Romańskiego, dzięki czemu po 45. minutach Rezerwy KGHM Zagłębia zeszły do szatni prowadząc 1:0.

 

Druga połowa rozpoczęła się od błyskawicznego ataku gospodarzy, którzy po strzale z woleja Sławińskiego prowadzili już 2:0. Na kolejne trafienie nie było trzeba długo czekać, gdyż w 52. minucie do siatki trafił Kłudka. W dalszej części spotkania trenerzy zdecydowlai się na kolejne zmiany wprwadzając na boisko między innymi Górskiego w miejsce kapitana naszej drużyny Wojciecha Galasa oraz Zająca, który zastąpił Dudzińskiego. Dodatkowo w 69. minucie w miejsce Romańskiego wszedł Warpas. Trzeba zaznaczyć, że pomimo prowadzenia gospodarzy to gości przejęli inicjatywę w drugiej połowie, mocniej naciskając na drużynę Miedziowych. W końcówce spotkania należy również wyróżnić indywidualną akcję Pieńka, który po długim sprincie zdecydował się oddać strzał, jednak futbolówka wpadła prosto w ręce bramkarza przeciwników. Po wybrzmieniu ostatniego gwiazda w dzisiejszym spotkaniu, KGHM Zagłębie II miało na swoim koncie 3 zdobyte bramki i 0 straconych.

 

 

KGHM Zagłębie II - Lechia Zielona Góra 3:0

Zagłębie (skład wyjściowy): 1. Bielikow - 2. Kłudka, 3.Warpas, 4.Romański, 5. Sobczak, 6. Galas, 7. Kusztal, 8. Kizyma, 9. Czuban, 10. Dudziński, 11. Sypek.

12. Weirauch, 13. Posmyk, 14. Hanc, 15. Zając, 16. Górski, 17. Pieńko, 18. Sławiński, 19. Mach

 

 

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi