Robin Pronk | Trenerzy AP KGHM Zagłębie 20 maj

Robin Pronk | Trenerzy AP KGHM Zagłębie

Poznajcie bliżej Koordynatora ds. Rozwoju Trenerów i Zawodników AP KGHM Zagłębie. Robin Pronk odpowiedział między innymi na pytania związane z celami, jakie stawia sobie w pracy z naszą młodzieżą oraz z osiągnięciami, z których dziś jest dumny. Zapraszamy do lektury!

20 maj 2020 09:07

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Inne

W AP KGHM Zagłębie pełnię funkcję: Trenera ds. Rozwoju Trenerów i Zawodników.

Najlepsze, co rodzic może zrobić dla swojego dziecka: Dać mu miłość i swoją uwagę, ale bez robienia wszystkiego za niego. Musi umieć podejmować swoje własne decyzje i być za nie odpowiedzialnym. 

Zachowanie rodzica, które może stopować dziecko-sportowca: Nieobiektywne spojrzenie na swoje dziecko i nakładanie na nie zbędnej presji. 

Numer, z którym grałem: 10. 

Pozycja, na któej grałem/czułem się najlepiej: Kreatywny pomocnik ofensywny. 

Klub, w którym zaczynałem swoją piłkarską karierę: FC Abcoude.

Klub, w którym zaczynałem swoją trenerską karierę: FC Abcoude.

Kategorie wiekowe, które prowadziłem: Współpracowałem ze wszystkimi kategoriami, od U-8 po U-21. 

Ulubiony klub zagraniczny: Ajax Amsterdam. 

Trenowałem takich zawodników jak: Christian Eriksen (Inter Milan), Daley Blind (Ajax), Toby Alderweireld (Tottenham Hotspur), Sofyan Amrabat (Fiorentina).

Największa zaleta bycia szkoleniowcem w Akademii: Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi drużynami, zarówno z sektora średniego, jak i profesjonalnego. 

Moim miastem rodzinnym jest: Amsterdam. 

Najlepszy czas na spędzenie wolnego czasu: Spacer po lesie z moimi psami, Bo i Boazem. 

Sportowe marzenie, które spełniłem: W ciągu prawie 30 lat rozwinąłem swoją trenerską karierę, zaczynając od pracy u podstaw z najmłodszymi, dochodząc do pracy w topowej, międzynarodowej piłce młodzieżowej. 

Moment z mojej piłkarskiej kariery, który utkwił mi w pamięci: Mistrzostwo Holandii z drużyną U-21 FC Utrecht i awans do holenderskiej pierwszej ligi oraz zwycięstwo z zespołem U-17 Ajaxu w międzynarodowym turnieju Future Cup. 

Najlepsza życiowa rada, jaką otrzymałem: Przede wszystkim poznaj samego siebie, a poznając innych ludzi, zawsze okazuj im szacunek i zainteresowanie.  

Motto, którym chciałbym, by kierowali się moi zawodnicy: Zrób plan i niech czyny świadczą o jego realizacji, nie słowa. 

Osiągnięcie, z któego jestem dziś dumny: Uzyskanie najwyższego licencji trenerskiej UEFA PRO. 

Mój cel związany z Akademią Zagłębia to: Przyczynić się do kolejnych debiutów absolwentów w pierwszym zespole KGHM Zagłębia. Swoją pracą chcę zostawić po sobie pozytywny ślad, który w przyszłości pozwoli Zagłębiu przodować.  

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi