CLJ: Remis z Arką Gdynia 12 kwi

CLJ: Remis z Arką Gdynia

Juniorzy starsi zmierzyli się dziś na wyjeździe z Arką Gdynia. Mecz 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zakończył się remisem 3:3. Bramki dla "Miedziowych" zdobyli Jakub Sypek, Błażej Czuban i Milan Posmyk.

12 kwi 2019 09:54

Autor AP KGHM Zagłębie

Mecz rozpoczął się po myśli "Miedziowych" - Jakub Sypek w 5. minucie otworzył wynik spotkania, choć pierwszą próbę zdobycia bramki podjął już w 1. minucie. Wtedy też piłka uderzyła w słupek. Kolejną, dobrą akcją popisał się w 38. minucie napastnik Zagłębia, Błażej Czuban, który najpierw wywalczył rzut karny, by później pewnie go wyegzekwować. Przez pierwsze 45 minut meczu obserwowaliśmy naprawdę dobre widowisko - choć lubinianie mieli przewagę posiadania piłki i lepiej kreowali akcje, to piłkarze Arki nie ustawali w próbach pokonania Czajora.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli gospodarze i to do nich należała ta część meczu. Od 71. minuty zdobyli pod rząd trzy bramki, wychodząc na prowadzenie. Zespół Zagłębia zachował jednak zimną krew, doprowadzając do remisu w doliczonym czasie gry. Bardzo emocjonujący mecz 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zakończył się podziałem punktów.

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 3:3 (0:2)
Bramki: Wilczyński 71, Zbiranek 74, Stępień 75 - Sypek 5, Czuban 38, Posmyk 92

Zagłębie Lubin: 1. Czajor - 3. Lepczyński, 4. Kasprzak, 5. Maciejewski (C), 6. Kizyma, 7. Sypek, 8. Więcek, 9. Czuban (69' 17. Posmyk), 10. Białek (23' 14. Brzeżowski), 11. Zynek (81' 16. Hanc), 18. Dawidziak

Arka Gdynia (skład wyjściowy): 1. Molenda - 2. Blok, 3. Sławek, 4. Branicki, 6. Szalecki, 9. Wilczyński, 10. Stępień, 11. Urbański, 15. Talaśka, 16. Bednarski, 21. Zbiranek