CLJ U17: Czas na pierwszą odsłonę walki o brąz | Zapowiedź 2 cze

CLJ U17: Czas na pierwszą odsłonę walki o brąz | Zapowiedź

Podopieczni trenerów Tomasza Bożyczko oraz Karola Maliszewskiego rozpoczynają batalię o brązowe medale mistrzostw Polski. Rywalem naszego zespołu będzie Jagiellonia Białystok. Zapraszamy do zapowiedzi pierwszego spotkania między tymi zespołami, które odbędzie się w sobotę w Lubinie.

2 cze 2023 07:10

Fot. Patryk Olszak
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Zagłębie w tym sezonie nie zdoła już obronić złotych medali zdobytych przed rokiem w podwarszawskich Ząbkach, gdy pokonali wówczas w finale Wisłę Kraków 1:0, po bramce Oliwiera Sławińskiego. Nie jest jednak powiedziane, że sezon ten zakończy się bez kolejnego medalu w kolekcji. Po zmienionych zasadach w Centralnej Lidze Juniorów, w walczę o brązowy medal spotykają się dwie drużyny z grupy zachodniej i wschodniej, które zajęły drugie miejsca w tabeli w swoich grupach. W tym roku o medal z tego kruszcu powalczą lubinianie, którzy zmierzą się z Jagiellonią Białystok.

Miedziowi jeśli spojrzymy na tabelę obydwu grup, mogą pochwalić się zarówno najlepszą ofensywą, jak i defensywą wśród 32 drużyn. Zdobyli oni albowiem aż 120 bramek, a stracili zaledwie 27. Jagiellonia natomiast zdobyła 82 bramki, tracąc o piętnaście trafień więcej od naszego zespołu. Również jeśli porównamy punkty zdobyte przez obydwa zespoły, to różnica jest ogromna, bowiem Zagłębie zdobyło ich 73, a Jagiellonia 58. Nasz zespół odniósł 24 zwycięstwa, raz zremisował w starciu z Lechem Poznań i poniósł 5 porażek. Białostoczanie natomiast zdobywali trzy punkty 18-ktotnie, cztery razy dzielili się punktami i ponieśli 8 porażek.

Jeśli chodzi o statystyki indywidualne, najlepszymi strzelcami w naszym zespole byli Dominik Gregorski, który aż 32-krotnie trafiał do siatki rywala. Marcel Reguła także może się pochwalić wysokim wynikiem, bowiem zdobył 24 bramki. Po stronie Jagiellonii najlepszym strzelcem był Alan Rybak, który zdobył 16 bramek oraz Patryk Drygiel i Bartosz Mazurek, zdobywcy 10 bramek.

Pierwsza odsłona walki o brązowe medale w Centralnej Lidze Juniorów U-17 w sezonie 2022/23 rozpocznie się w sobotę 3 czerwca o godz. 15:00, na boisku nr 3 w Lubinie.

Serdecznie zapraszamy do przybycia i wspierania naszych zawodników w tej walce!

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi