Po marzenia, po utrzymanie | Zapowiedź meczu z KKS-em 2 cze

Po marzenia, po utrzymanie | Zapowiedź meczu z KKS-em

Już w niedzielę 4 czerwca podopieczni trenerów Pawła Sochackiego oraz Piotra Blauciaka zagrają na Stadionie Zagłębia z KKS-em 1925 Kalisz, w meczu, który będzie miał ogromny ciężar gatunkowy dla obydwu stron. Miedziowi muszą wygrać, by zachować szansę na utrzymanie się w eWinner 2 lidze. Kaliszanie muszą wygrać, by zagrać w barażach o awans do Fortuna I ligi. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

2 cze 2023 07:15

Fot. Patryk Olszak
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Gdy po remisie z Górnikiem Polkowice wydawało się, że Miedziowi są na dobrej pozycji w kontekście walki o utrzymanie się w eWinner 2 lidze, tak w ubiegłym tygodniu sytuacja obróciła się o 180 stopni. Porażka naszego zespołu w Lublinie i wygrane Górnika Polkowice oraz Raduni Stężyca sprawiły, że to te zespoły wydostały się ze strefy spadkowej i są na lepszej drodze w kontekście utrzymania. Jedynie wygrana nad KKS-em 1925 Kalisz pozwoli zachować szansę na utrzymanie się w lidze. Każdy inny wynik spowoduje, że po roku gry na szczeblu centralnym, rezerwy KGHM Zagłębia Lubin spadną do III ligi. Miedziowi do Górnika tracą trzy punkty, a do zespołu z Kaszub o jedno oczko więcej. By się nasz zespół utrzymał, to po za wygraną nad KKS-em, Górnik musi przegrać, bądź Radunia w najlepszym wypadku zremisować, gdyż mamy lepszy bilans bezpośrednich spotkań z tym zespołem.

Kaliszanie także mają o co walczyć w niedzielę w Lubinie, bowiem wygrana zapewni im awans do baraży i tym samym walkę o awans do Fortuna I ligi. Nasi rywale przed tą kolejką znajdowali się na piątej lokacie w tabeli, mając 54 punkty na swoim koncie, czyli o jeden więcej od siódmej Wisły Puławy. Podopieczni trenera Bartosza Tarachulskiego na pewno mogą sobie pluć w brodę, ponieważ po świetnej rundzie jesiennej, po której znajdowali się na ligowym podium, na wiosnę bardziej zachwycili w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie wyeliminowali Śląsk Wrocław, zwyciężając 3:0. Spora ilość straconych punktów sprawiła, że w tym momencie zespół z Kalisza walczyć musi o to, by utrzymać szansę na walkę o awans.

Miedziowi w tym spotkaniu wystąpią w osłabieniu, bowiem po spotkaniu w ubiegłym tygodniu przeciwko Motorowi Lublin za nadmiar żółtych kartek pauzować będą Damian Oko, Michał Bogacz oraz Szymon Karasiński. Po stronie Kaliszan żaden z zawodników nie będzie pauzować w tym spotkaniu.

Lubinianie w tym sezonie na własnym boisku zdobyli dotychczas 21 punktów. Przekłada się to na wygrane nad Pogonią Siedlce na inaugurację, Lechem II Poznań, Hutnikiem Kraków, Radunią Stężyca, Siarką Tarnobrzeg oraz Garbarnią Kraków. Dodatkowo remisowali z Olimpią Elbląg, Wisłą Puławy oraz w ostatnim domowym spotkaniu przeciwko Górnikowi Polkowice. Zespół z Kalisza natomiast w delegacji zdobył dotychczas 22 punkty, co przekłada się na sześć zwycięstw, cztery remisy i sześć porażek.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami niósł za sobą wiele emocji, nie tylko związanych z grą boiskową. Wówczas na stadionie w Kaliszu panowała niesamowicie gęsta mgła, która nieomal nie przerwała spotkania po 45 minutach gry. Spotkanie to rozpoczęło się idealnie dla naszej drużyny, która wyszła na prowadzenie 0:2, po dwóch bramkach Szymona Kobusińskiego. Był to jednak dobry złego początek, bowiem kolejne pięć trafień było już autorstwa graczy z Kalisza, którzy zwyciężyli ostatecznie 5:2.

Jakim wynikiem tym razem zakończy się to starcie? Czy lubinianie zdołają utrzymać się w eWinner 2 lidze? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi nadejdą już w niedzielę. Początek spotkania na Stadionie Zagłębia o godz. 18:00. Zapraszamy do licznego wspierania naszych zawodników w tym spotkaniu!

Transmisję na żywo z tego starcia przeprowadzi portal WP Pilot. 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi