CLJ U18: Dwubramkowe zwycięstwo nad Wisłą Kraków 28 mar

CLJ U18: Dwubramkowe zwycięstwo nad Wisłą Kraków

W sobotnie popołudnie podopieczni trenera Marcina Cilińskiego mierzyli się z Wisłą Kraków. Po bardzo dobrej drugiej części spotkania, Miedziowi pokonali ,,Białą-Gwiazdę" 2:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Kasjan Frankowski oraz Oliwier Sławiński. Dzięki tej wygranej, wskoczyliśmy na drugie miejsce, tracąc dwa punkty do liderującej Polonii Warszawa. Zapraszamy do relacji oraz fotogalerii z tego spotkania.

28 mar 2022 10:00

Do sobotniego spotkania obydwa zespoły przystępowały z chęcią poprawy nastrojów po ubiegłotygodniowych porażkach. Pierwsza część tego meczu od samego początku zwiastowała, że żadna ze stron nie zamierza łatwo odpuszczać. Zarówno Zagłębie, jak i Wisła, szukały swoich szans na zdobycie bramki po grze kombinacyjnej, jednak nie przynosiło to większego powodzenia. Dobrze ze swoich zadań wywiązywali się defensorzy, którzy nie pozwalali przeciwnikom na dojście do groźniejszych sytuacji. Na przerwę obydwa zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Druga cżęść spotkania rozpoczęła się idealnie dla naszej drużyny, bowiem już w 47. minucie spotkania bramkarza Wisły plasowanym uderzeniem pokonał Kasjan Frankowski. Krakowianie nie zamierzali pozostać dłużni i już od pierwszej akcji po stracie bramki, starali się doprowadzić do wyrównania. Cały czas dobre zawody rozgrywali nasi obrońcy, którzy razem z Alexanderem Steffenem dobrze bronili przed stratą bramki. Gdy wydawało się, że gościom uda się zrealizować swój cel, w 88. minucie kontratak naszego zespołu świetnie wykorzystał Oliwer Sławiński, który przelobował bramkarza ,,Białej-Gwiazdy", tym samym ustalając wynik na 2:0. Dzięki temu zwycięstwu, Miedziowi awansowali na drugą pozycję w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-18, tracąc do liderującej Polonii Warszawa dwa punkty.