KGHM Zagłębie II: Pewne zwycięstwo nad Pniówkiem Pawłowice 27 mar

KGHM Zagłębie II: Pewne zwycięstwo nad Pniówkiem Pawłowice

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin, którzy pokonali Pniówek Pawłowice 3:0. Bramki dla Miedziowych zdobywali Rafał Adamski, Jakub Sypek oraz Patryk Kusztal. Dzięki tej wygranej oraz innym wynikom w tej serii gier, lubinianie powiększyli swoją przewagę nad LKS-em Goczałkowice-Zdrój oraz Polonią Bytom do pięciu punktów. Zapraszamy do relacji oraz fotogalerii z tego spotkania.

27 mar 2022 20:00

Po raz pierwszy jako lider rozgrywek wystąpili przed własną publicznością piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin. Chcąc odskoczyć od LKS-u Goczałkowice, Polonii Bytom oraz rezerw Miedzi Legnica, Miedziowi musieli pokonać Pniówek Pawłowice. Już od samego początku spotkania do ataku ruszyli nasi zawodnicy. W 17. minucie Daniel Dudziński dośrodkował z rzutu rożnego, a po uderzeniu jednego z naszych zawodników padła bramka, lecz ta nie została uznana, ze względu na brak możliwości obrony przez bramkarza gości. W kolejnych minutach podopieczni Jarosława Krzyżanowskiego szukali swoich szans na zdobycie bramki, dominując nad rywalem z województwa śląskiego. W 34. minucie Rafał Adamski znalazł drogę do siatki rywala, wyprowadzając tym samym nasz zespół na prowadzenie 1:0. Siedem minut później w polu karnym gości faulowany był Dawid Pakulski, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Patryk Kusztal, lecz jego uderzenie zdołał obronić bramkarz gości Bartosz Gocyk. Do przerwy więcej bramek nie oglądaliśmy i obydwa zespoły schodziły do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu naszej drużyny.

Początek drugiej części spotkania to dalsza dobra gra Miedziowych, którzy w 52. minucie podwyższyli prowadzenie, za sprawą Jakuba Sypka, który świetnie wykorzystał podanie Daniela Dudzińskiego. Już dwie minuty później strzelec drugiej bramki świetnie wyszukał Patryka Kusztala, który zrehabilitował się za rzut karny z pierwszej części i pokonał bramkarza rywala, ustalając tym samym jak się później okazało wynik tego spotkania. Dla naszego zawodnika była to zarazem trzynasta bramka w obecnych rozgrywkach. Do końca meczu obraz gry się nie zmienił, Miedziowi w pełni kontrolowali grę, tym samym zdobywając cenne trzy punkty do tabeli ligowej. Tym samym, dzięki temu zwycięstwu, a także remisowi Miedzi II Legnica i porażce LKS-u Goczałkowice-Zdrój w starciu z Odrą Wodzisław, nasi zawodnicy mają pięć punktów przewagi nad drugim zespołem.