CLJ: Zagrają z Lechem, Śląskiem i GKS-em 27 sie

CLJ: Zagrają z Lechem, Śląskiem i GKS-em

Najbliższy weekend przyniesie nam kolejne spotkania, rozgrywane przez piłkarzy z naszej Akademii na 3 szczeblach Centralnej Ligi Juniorów. Zapraszamy Was do zapoznania się z zapowiedziami spotkań z Lechem Poznań, Śląskiem Wrocław oraz GKS-em Katowice.

Akademia

28 sierpnia, g. 15:30, boisko nr 3

3. kolejka CLJ U-18

Zagłębie – Lech Poznań

Z pewnością zadowoleni po odniesieniu derbowego zwycięstwa we Wrocławiu do spotkania z Lechem Poznań przystępować będzie zespół prowadzony przez trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego. W 18. minucie tamtego spotkania po dobrym wycofaniu piłki na 11. metr przed bramką Śląska do futbolówki dopadł Rafał Dzidek i mocnym, płaskim strzałem pokonał golkipera gospodarzy, a w 41. minucie podwyższył z rzutu karnego Wojciech Szafranek. W 70. minucie spotkania wrocławianie zdobyli bramkę kontaktową po strzale głową, później już wynik nie uległ zmianie, dzięki czemu Miedziowi odnieśli pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Rywalem piłkarzy Zagłębia będzie 7. zespół ubiegłego sezonu – Lech Poznań. W dwóch meczach trwającego sezonu Kolejorz zanotował dwa zwycięstwa, na inaugurację wysoko wygrywając w Zabrzu z tamtejszym Gwarkiem aż 6:1, tydzień zaś później aplikując jeszcze więcej bramek beniaminkowi – Polonii Warszawa, ostatecznie triumfując 7:1. Miedziowi zmierzą się więc z zespołem grającym niezwykle ofensywną piłkę, który od pierwszych minut postara się zepchnąć nasz zespół do defensywy. Zdaje się, że w tym meczu kluczem do osiągnięcia sukcesu będzie znalezienie idealnego balansu między ofensywą, a defensywą, nie zapominając przy tym o własnym stylu gry.

_____

29 sierpnia, g. 14:00

2. kolejka CLJ U-17 grupa C RJ

Śląsk Wrocław – Zagłębie

Dwa mecze derbowe w dwóch pierwszych kolejkach – tak wygląda początek sezonu podopiecznych trenerów Tomasza Bożyczko i Dominika Bogusza. Pierwsze z tych spotkań, z Miedzią Legnica, zakończyło zwycięstwem Miedziowych 3:1. Sam mecz mógł się podobać ze względu na dużą liczbę sytuacji podbramkowych czy szybką, kombinacyjną grę z obydwu stron. Najpierw dobrym, płaskim, sytuacyjnym strzałem w zamieszaniu w polu karnym popisał się Cyprian Popielec, który wyprowadził piłkarzy Zagłębia na prowadzenie. Chwilę później, w 25. minucie świetnym, technicznym strzałem pod poprzeczkę rezultat podwyższył pomocnik Kacper Terlecki, zaś w 37. minucie świetne podanie otrzymał Kamil Ausfeld, który strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Miedzi, goście zaś odpowiedzieli jednym trafieniem po stałym fragmencie gry chwilę po zmianie stron. Od tego momentu wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu Miedziowi w dobrym stylu wygrali na inaugurację. Rywalem w najbliższym meczu będzie Śląsk Wrocław, który również wygrał swoje pierwsze spotkanie – 3:2 z Ruchem Chorzów. Poprzednie spotkanie, rozegrane pomiędzy obydwoma zespołami zakończyło się wygraną wrocławian 1:0, tym razem więc Miedziowi na pewno będą zdeterminowani, by odnieść zwycięstwo, czego im serdecznie życzymy.

_____

28 sierpnia, g. 12:30, boisko nr 5

2. kolejka CLJ U-15

Zagłębie – GKS Katowice

Zespół U-15, podobnie jaki starsi koledzy z drużyn juniorów starszych i młodszych w ubiegłym tygodniu odnieśli zwycięstwo nad rywalami, którymi w tym wypadku byli gracze FC Wrocław Academy. Podopieczni trenerów Marka Sinkiewicza i Emila Nowakowskiego w delegacji zwyciężyli bardzo pewnie, bo 4:0, po dwa gole dla Miedziowych zdobywali Kacper Szulc i Julian Kulik. Goście sobotniego spotkania na inaugurację podejmowali Śląsk Wrocław, z którym zremisowali 1:1. Mistrzowie Polski z pewnością chcą przez cały sezon prezentować równą, wysoką formę, by po zakończeniu rundy wiosennej znaleźć się w fazie pucharowej CLJ U-15. Do tego potrzeba jednak ustabilizowania wysokiej formy, do czego drugim krokiem może być zwycięstwo nad zespołem z Katowic. Ostatni raz obydwa zespoły mierzyły się ze sobą w czerwcu bieżącego roku, wówczas Miedziowi nie dali GKS-owi żadnych szans, wygrywając aż 6:0.