II zespół: Drugie zwycięstwo w tym sezonie! 28 sie

II zespół: Drugie zwycięstwo w tym sezonie!

W spotkaniu 5. kolejki rozgrywek trzeciej ligi zawodnicy KGHM Zagłębia II Lubin pokonali na własnym boisku drużynę z Kluczborka 4:1, po bramkach Dudzińskiego, Kusztala i Hanca. Tym samym młodzi lubinianie odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie.

28 sie 2021 15:30

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Miedziowych. W 4. minucie spotkania z rzutu wolnego, egzekwowanego z okolic narożnika pola karnego bezpośrednio uderzył Daniel Dudziński, który mocnym strzałem pokonał golkipera MKS-u Kluczbork. Zaledwie 180 sekund później bardzo mocnym strzałem popisał się jeden z zawodników gości, jednak piłka po interwencji Szymona Weiraucha trafiła w poprzeczkę i wróciła w pole gry. W 22. minucie dobrze w polu karnym odnalazł się zawodnik gości Marcin Przybylski, który pokonał golkipera Miedziowych. Piłkarze KGHM Zagłębia II potrzebowali zaledwie 10 minut, by wrócić na prowadzenie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Kusztal i jak okazało się po kilku sekundach - była to znakomita decyzja z jeszcze lepszym wykonaniem, gdyż bramkarz przy tej "bombie" z dystansu był praktycznie bez szans. Kolejny popis indywidualnych umiejętności tego zawodnika przypadł na 40. minutę meczu, gdy zawodnik ten dobrze zabrał się z piłką, w polu karnym zwiódł obrońcę balansem ciała i technicznym strzałem w długi róg po raz kolejny pokonał bramkarza kluczborczan. Do pewnego momentu pierwsza połowa była bardzo wyrównana, jednak to właśnie Miedziowi schodzili na przerwę z dwubramowym prowadzeniem.

W drugiej połowie spotkania pierwszą dobrą okazje mieli Miedziowi, gdy najpierw z dystansu uderzał Daniel Dudziński, chwilę potem po dośrodkowaniu z boku pola karnego ten sam zawodnik po strzale z powietrza niewiele się pomylił. Lekko ponad 10 minut później świetnie interweniował Szymon Weirauch, który obronił strzał głową jednego z zawodników gości. Wynik spotkania ustalił chwilę później Dawid Hanc, który otrzymawszy prostapadłe podanie najpierw minął golkipera gości, by chwilę później umieścić piłkę w pustej bramce. Obydwie drużyny próbowały jeszcze stwarzać sobie dogodne sytuacje bramkowe, jednak bez skutku, dzięki czemu w finalnym rozrachunku Miedziowi wygrali drugie spotkanie w tym sezonie III ligi grupy III.

_____

28 sierpnia, g. 13:00

5. kolejka III ligi grupy III

KGHM Zagłębie II – MKS Kluczbork 4:1 (3:1)

Bramki: Dudziński 4’, Kusztal 32’, 40’, Hanc 66’ – Przybylski 23’

KGHM Zagłębie II – 1. Weirauch, 2. Kłudka (80’ 13. Żyła), 3. Rogalski, 4. Bogacz, 5. Sobczak, 6. Kizyma, 7. Masiak (62’ 14. Hanc), 8. Łakomy (80’ Laskowski), 9. Sławiński, 10. Dudziński (80’ 15. Zając), 11. Kusztal (80’ 18. Adamski)

MKS Kluczbork – 99. Grzesiak, 3. Staszkiewicz, 4. Leśniak, 5. Nykiel, 6. Parandowski, 7. Zieliński, 10. Woźniak, 11. Glinka, 20. Moś, 21. Błaszkiewicz, 69. Przybylski.

Ponadto w zespole gości grali: 8. Jaszczyk, 9. Skibiński, 15. Szaniec, 71. Szalek, 94. Chmielowiec