U-18: Kolejorz pokonany! 28 sie

U-18: Kolejorz pokonany!

W spotkaniu 3. kolejki CLJ U-18 juniorzy starsi, reprezentujący AP KGHM Zagłębie pokonali swoich rówieśników grających dla Lecha Poznań 2:1. Bramki dla Miedziowych zdobywali Jakub Łoboda oraz Rafał Dzidek.

28 sie 2021 18:30

Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczeło się dla graczy z Poznania, którzy dzięki mocnemu strzałowi pod poprzeczkę z narożnika pola bramkowego wysunęli się na prowadzenie. W 8. minucie spotkania na strzał lewą nogą sprzed pola karnego zdecydował się Oskar Kozdroń, jednak po jego uderzeniu piłkę spokojnie wzrokiem odprowadził bramkarz Lecha. Ten sam zawodnik 5 minut później mocno uderzył futbolówkę z powietrza sprzed pola karnego, jednak jego strzał z trudem obronił golkiper poznaniaków. Piłkarze jednej i drugiej drużyny dużo walczyli w środku pola, starając się zwiększyć swój udział w ogólnym posiadaniu piłki. W 38. minucie spotkania do rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego podszedł Jakub Łoboda i gdy wszyscy spodziewali się wrzutki w pole karne, zawodnik ten zdecydował się na bezpośrednie uderzenie i tzw. "rogalem" umieścił piłkę w bramce gości ku uciesze trenerów, kolegów z zespołu i zgromadzonych kibiców Zagłębia. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, piłkarze gości starali się nieustannie naciskać na Miedziowych wysokim pressingiem, by odzyskać piłkę jak najwyżej bramki Radzińskiego, co zapowiadało również duże emocje w drugiej części spotkania.

W 49. minucie meczu bardzo blisko wyjścia na prowadzenie byli piłkarze Lecha, jednak mocny strzał z linii bramkowej wybił głową jeden z defensorów Miedziowych. W odpowiedzi w 52. minucie meczu na atomowy strzał z linii pola karnego zdecydował się Rafał Dzidek, dając tym samym Zagłębiu prowadzenie. Od tego momentu Lech starał się pójść mocniej do przodu, jednak Miedziowi byli świetnie zorganizowani w defensywie, w efekcie czego bramka strzeżona przez Dawida Radzińskiego rzadko stawała w obliczu większego zagrożenia. Piłkarze trenerów Cilińskiego i Zatwarnickiego zdecydowanie lepiej utrzymywali się też przy piłce. O dużym pechu może mówić Filip Kocaba, który pojawił się na murawie w 62. minucie za Odyseusza Sygieniewicza, by już 12 minut później opuścić murawę po zderzeniu z jednym z rywali. W tej samej minucie z rzutu wolnego dośrodkował dobrze dysponowany dziś Jakub Łoboda, futbolówkę uderzył głową jeden z naszych piłkarzy, jednak refleksem wykazał się bramkarz Lecha. W ostatnich 10 minutach to Lech był częściej przy piłce, starając się dośrodkowaniami w pole karne zagrozić bramce Miedziowych. Naprawdę interesująco zrobiło się w doliczonym czasie gry, gdy najpierw świetną interwencją popisał się Dawid Radziński, zaś chwilę potem w pole karne wpadł Wojciech Szafranek, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta, który nogą sparował za linię końcową bramkarz gości. Wynik jednak już się nie zmienił, dzięki czemu juniorzy starsi reprezentujący AP KGHM Zagłębie odnieśli drugie zwycięstwo w trzecim meczu CLJ U-18 w tym sezonie.