Dużo dobrej zabawy i przy okazji niezłego grania 5 cze

Dużo dobrej zabawy i przy okazji niezłego grania

Dobra, słoneczna pogoda sprzyjała w miniony wekeend wszelkiej formie ruchu i rywalizacji. Skorzystali na tym najmłodsi, jak i nieco starsi zawodnicy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, którzy przystąpili do serii gier z ciekawymi drużynami.

5 cze 2018 11:07

Fot. MW, AMTP, FB

Udostępnij

Akademia

Na trzy dni wyjechali chłopcy z rocznika U9, którzy wybrali się do Zakopanego na III Międzynarodowy Turniej TERMY GORĄCY POTOK CUP.  W rozgrywkach wzięło udział aż 28 zespołów z różnych państw. Nasi wychowankowie mierzyli się w turnieju z następującymi drużynami: Lech Poznań, Banik Ostrava, Stoke City, AP Czarni Kraków, Olympic Wrocław, Glinik Gorlice, ACS Tampa Brasov, Leicester City, Karpaty Lwów.

Była to zarówno forma podnoszenia umiejętności sportowych, ale i także wspólnej zabawy czy integracji. W tej kategorii wiekowej najważniejsza jest sama możliwość grania i tego akurat w Zakopanem nie zabrakło. A co poza piłką? Ogranizatorzy zadbali, aby młodzi zawodnicy nie nudzili się w czasie wolnym i aktywnie spędzali czas. Oby więcej takich inicjatyw!

Trener P.Ziarnik: "Nasz zespół zaprezentował się bardzo dobrze w mocno obsadzonym turnieju. Wszystkie zespoły rywalizowały jak równy z równym. W grze naszej drużyny było widać bardzo wiele pojedynków jeden na jeden, po których uzyskaliśmy mnóstow pięknych bramek. Każdy mecz wymagał od zawodnika przede wszystkim biegania. Żaden z chłopców nie odstawiał nogi, a wysokim pressingiem stwarzaliśmy groźne sytuacje pod bramką przeciwnika. W kolejnych dniach widać było zmęczenie u dzieciaków, co przekładało się na wolniejszą grę, ale to akurat braliśmy pod uwagę. Każdy z wychowanków wrócił do domu z piłką i pięknym góralskim medalem. W ramach oderwania od piłki, każdy zespół miał zapewniony przejazd bryczkami po Zakopanem oraz wizytę w termach Gorący Potok, co uważam za dużą wartość dodaną całego wyjazdu"

Skład: Laskowski Filip, Bielak Jakub, Opaliński Gracjan, Ordon Szymon, Tomaszewski Szymon, Wingert Mateusz, Aletti Daniele, Kożyczak Mateusz, Hadalski Oliwier, Styczyński Norbert, Jaskuła Xavier, Kasprzak Bartosz.

***

W niedzielę zaś gościliśmy na naszych obiektach Akademię Piłkarską Mam Talent POLSKA, która przyjechała do nas na nasze zaproszenie. 

Od jakiegoś czasu współpraca na lini APMT i Zagłębie Lubin układa się wzorcowo, dzięki czemu możemy wymieniać wspólne doświadczenia i przy okazji sprawdzić się w grach kontrolnych na tle mocnego rywala. Projekt AMPT działa już przeszło od dwóch lat, dając możliwość grania z renomowanymi rywalami chłopcom z całej Polski i między innymi taki był cel niedzielnej wizyty. 

Do Lubina przyjechało 42 zawodników i 7 szkoleniowców. Na miejscu rozegrano kilka meczów towarzyskich w rocznikach 2008, 2009, 2010 i 2011  i każde spotkanie dostarczyło wielu emocji sportowych na wysokim poziomie. Przyjezdni nawiązali rownorzędną walkę z zespołami "miedziowych", co powodowało, że mecze były niezwykle zacięte i widowiskowe. Trenerom i kibicom zaimponowała w szczególności postawa adeptów urodzonych w 2011, którzy podejmowali dużo ryzykownych zagrań i nie bali się wchodzić w pojedynki jeden na jeden. Po zakończeniu zadowolenia nie ukrywali opiekunowie AMPT, ale i także sztab szkoleniowy lubinian. Jeden dzień dostarczył wiele ciekawego materiału do analizy i pokazuje, że taka forma współpracy może przynieść wymierne efekty w przyszłości.

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi