KGHM Cup w mediach 16 maj

KGHM Cup w mediach

Za nami kolejna, udana edycja turnieju KGHM Cup 2018. Jak wiadomo wygrała drużyna z Walii - Cardiff FC. Pogoda i frekwencja dopisały, a jak to wyglądało oczami mediów? Zapraszamy na przegląd prasy po tym ważnym dla Nas wydarzeniu!

16 maj 2018 12:57

Fot. Piotr Dziurman
Autor miedziowe.pl, lubin.pl, e-legnickie, weszlo.com

Udostępnij

Akademia

"Walijskie smoczątka pożarły konkurencję..." - tak swoją relację zatytułował dziennikarz portalu weszlo.com, który pojawił się w Lubinie. " Bardzo słonecznie, bardzo międzynarodowo i naprawdę bardzo, ale to bardzo piłkarsko było w miniony weekend w Lubinie. Na obiekty Zagłębia zjechały się młodzieżowe drużyny z całej Europy, żeby wziąć udział w dorocznym KGHM Cup – turnieju dla dzieciaków do lat piętnastu, które zagwarantowały widzom dwa dni futbolu na zdumiewająco wysokim poziomie" pisze Michał Kołkowski.  Całą relację możecie przeczytać TUTAJ

***

"Turniej KGHM Cup - sztandarowa impreza Akademii, czyli turniej do lat 15. Dwa zespoły z Polski i osiem zagranicznych, także wiele się będzie działo" - tak zapowiadał wydarzenie dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie Krzysztof Paluszek. A jak w wypadło to wszystko w obiektywie Pani Marzeny Machniak? Zobaczcie sami  TUTAJ

***

"Dwa dni piłkarskich emocji na boiskach Akademii Zagłębia" tak tytułował swoją relację portal Miedziowe.pl 

"Co roku nasz turniej stoi na bardzo dobrym poziomie. W naszym zespole jest kilku kadrowiczów i myślę, że przez dwa dni mieliśmy dobre porównanie, w którym miejscu jesteśmy, dokąd powinniśmy jeszcze zmierzać i gdzie mamy luki i braki, także po każdym takim turniej wciąż wyciągamy wnioski. Oczywiście mamy niedosyt. Sprawdzaliśmy chłopaków z rocznik 2003, ale było też kilku z rocznika 2004. Gdzieś w głowie na pewno będzie im tkwił ten mecz z Nijmegen o wejście do półfinału, ale taki jest sport i z porażki trzeba umieć wyciągać lekcję - komentuje Krzysztof Paluszek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin." 

Dużo zdjęć i ciekawych ujęć znajdziecie TUTAJ

***

"Nasi zawodnicy grają już na dość wysokim poziomie, mamy kilku kadrowiczów i myślę, że mieliśmy dobre porównanie przez dwa dni w którym miejscu jesteśmy, gdzie mamy luki, braki – po każdym takim turnieju wyciągamy wnioski. Poziom turnieju jest coraz wyższy – sądzę że przyjeżdżają do nas coraz lepsze zespoły. Żaden z zespołów nie odstawał poziomem – mecze są bardzo wyrównane, nie ma jakiś „hokejowych wyników”. Oczywiście mamy mały niedosyt z osiągniętego miejsca, ale po prostu sprawdzaliśmy w turnieju różnych zawodników. "

To z kolei możemy przeczytać na e-legnickie.pl 

Relacja połączona z dużą ilością zdjęć i wyników końcowych rywalizacji, znajduję się TUTAJ

***

"Walijczycy najlepsi w KGHM Cup" pisze lubin.pl 

"Szczególnie te najmłodsze roczniki dopiero zaczynają swoją przygodę z piłką nożną,  a więc dla nich możliwość zobaczenia takiego turnieju międzynarodowego z bliska jest wartością dodaną. Taka inspiracja do kontynuowania dalszej kariery, bo przyjeżdżają zawodnicy z całej Europy. Chociażby Everton, silni zawodnicy czarnoskórzy, drużyny między narodowej, futbol techniczny, taktyczny, więc jest na co popatrzeć i na pewno ci młodzi chłopcy są nieco zapatrzeni na starszych kolegów z boiska" 

Całość artykułu dostępna TUTAJ

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi