III liga: Domowe starcie z LKS-em Goczałkowice-Zdrój | Zapowiedź 12 maj

III liga: Domowe starcie z LKS-em Goczałkowice-Zdrój | Zapowiedź

Przed drużyną KGHM Zagłębia II Lubin kolejne bardzo ważne starcie w kontekście walki o awans do II ligi. Do Lubina zawita LKS Goczałkowice-Zdrój, które choć na wiosnę nie przypomina drużyny, która liderowała po rundzie jesiennej, to po ostatnim zwycięstwie nad Stalą Brzeg, będzie chciała podtrzymać dyspozycję i zdobyć koleje punkty.

12 maj 2022 20:00

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Powrócić do punktowania

Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego w minionej kolejce ulegli w Gorzowie Wielkopolskim miejscowej Warcie 0:1, co jednocześnie zakończyło piękną serię naszego zespołu, bowiem w 21 poprzednich spotkaniach Miedziowi zawsze punktowali. Niedzielnym meczem przeciwko LKS-owi Goczałkowice-Zdrój będą chcieli powrócić do punktowania w drodze po upragniony awans do II ligi. 

Dwie twarze rywala

LKS Goczałkowice-Zdrój po rundzie jesiennej były typowane jako najpoważniejszy kandydat do awansu. Po 19 kolejkach byli liderem rozgrywek, mając przewagę jednego punktu nad naszym zespołem. Na wiosnę jednak są drugim najsłabszym zespołem w lidze. W miniony weekend odnieśli dopiero pierwsze zwycięstwo w lidze, wygrywając ze Stalą Brzeg na własnym boisku, po bramce samobójczej jednego z rywali. Dwukrotnie także dzielili się punktami, remisując w starciach z Foto-Higieną Gać oraz Wartą Gorzów Wielkopolski.  

Dom-Wyjazd

Tak jak przed każdym spotkaniem, tak i teraz sprawdźmy, jak w obecnych rozgrywkach KGHM Zagłębie II Lubin wygląda w domowych starciach, a także jak zespół z Goczałkowic-Zdroju punktował na terenie rywali. Miedziowi mogą poszczycić się najlepszym bilansem punktowym w domowych spotkaniach. Przekłada się to na jedenaście zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę w inauguracyjnym spotkaniu przeciwko Rekordowi Bielsko-Biała. Bilans bramkowy na własnym boisku to 41:12. Nasi najbliżsi rywale na wyjazdach odnieśli pięć zwycięstw, trzy razy dzielili się puntkami, a także ponieśli sześć porażek. Do tego dochodzi bilans bramkowy 13:16.

Dwa różne bieguny

Niedzielne starcie pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a LKS-em Goczałkowice-Zdrój będzie starciem drużyn, w meczach których pada najwięcej i najmniej bramek w całej lidze. W 28 dotychczas rozegranych kolejkach, w meczach z udziałem naszego zespołu padło już 99 bramek, natomiast podczas spotkań z udziałem rywali z województwa śląskiego dotychczas padło 67 trafień.

Poprzednie starcia 

W ubiegłym sezonie obydwie drużyny miały okazję się zmierzyć po raz pierwszy ze sobą. W pierwszym meczu rozegranym w Lubinie, górą byli rywale z województwa śląskiego, którzy wygrali 2:1. W wiosennym starciu rewanż na rywalach wzieli nasi zawodnicy, którzy wygrali w wyjazdowym starciu także 2:1. W październiku ubiegłego roku, w meczu rozegranym na Panattoni Arena w Goczałkowicach-Zdroju, padł bezbramkowy remis. 

Pierwszy gwizdek sędziego w starciu 29. kolejki III ligi grupy III już w niedzielę 15 maja o godzinie 12:00. Zapraszamy serdecznie do wspólnego kibicowania naszej drużynie w ważnym starciu w drodze po upragniony awans! Mecz odbędzie się na boisku nr 4 na terenie AP KGHM Zagłębie.

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi