Zapowiedź spotkań Centralnej Ligi Juniorów 13 maj

Zapowiedź spotkań Centralnej Ligi Juniorów

Już jutro do gry po tygodniowej przerwie powróci zespół U-17, który zmierzy się na wyjeździe z FC Wrocław Academy. W Lubinie drużyna U-15 podejmie lidera Górnika Zabrze, a walczący o mistrzostwo Polski podopieczni trenera Marcina Cilińskiego zmierzą się z ustępującymi mistrzami Pogonią Szczecin. Zapraszamy do zapowiedzi tych spotkań.

13 maj 2022 07:00

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

CLJ U-18

Do końca sezonu pozostały już tylko trzy kolejki. Piłkarze Zagłębia Lubin aktualnie z 50 punktami na koncie, są współliderami rozgrywek wraz z Arką Gdynia, z którą zmierzymy się na zakończenie rozgrywek. By to starcie było meczem na wagę złotych medali, Miedziowi nie mogą zgubić punktów w niedzielnym starciu w Lubinie oraz w Krakowie w przyszłym tygodniu. Szczecinianie natomiast po ubiegłorocznym sukcesie jakim było zdobycie mistrzostwa Polski, w tym nie przypominają już tej drużyny. Aktualnie zajmują dziesiątą lokatę, mając zgromadzonych 39 punktów na swoim koncie. W minionej kolejce podopieczni Marcina Cilińskiego zremisowali bezbramkowo w wyjazdowym starciu z Wartą Poznań, natomiast szczecinianie ograli na własnym boisku aż 4:1 innego pretendenta do końcowego sukcesu Polonię Warszawa. W pierwszym starciu rozegranym w listopadzie ubiegłego roku Miedziowi wygrali w Szczecinie 2:1, po bramkach Wojciecha Szafranka oraz Jakuba Kolana. Bramkę kontaktową w ostatnich minutach dla Pogoni zdobył Olaf Korczakowski. Początek spotkania już w niedzielę 15 maja o godzinie 15:00.

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin | 15.05.2022 r. | 15:00 | Boisko nr 3

CLJ U-17

Podopieczni trenera Tomasza Bożyczko idą cały czas ,,łeb w łeb" z Rakowem Częstochowa w walce o zwycięstwo w grupie ,,C'' Centralnej Ligi Juniorów U-17. Nim jednak dojdzie do bezpośredniego starcia między tymi zespołami, Miedziowi zmierzą się w wyjazdowym starciu we Wrocławiu, przeciwko miejscowemu FC Wrocław Academy. W pierwszym spotkaniu rozegranym pod koniec marca, nasza drużyna pewnie zwyciężyła, pokonując wrocławia 5:1. Hat-trickiem wówczas popisał się Mateusz Skoczylas, a po jednym trafieniu zanotowali Marcel Świątek oraz Jan Bonikowski. Dla rywali trafił Oskar Twardowski. W minionej kolejce nasza drużyna nie grała z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie to przełożono na 25 maja. Wrocławianie natomiast przed tygodniem przegrali w derbowym starciu ze Śląskiem 0:1. Pierwszy gwizdek sędziego już w sobotę o godzinie 13:00.

FC Wrocław Academy - Zagłębie Lubin | 14.05.2022 | 13:00 | Wrocław

CLJ U-15

Z chęcią rewanżu za marcową porażkę w Zabrzu będą chcieli przystąpić podopieczni trenera Marka Sinkiewicza. Zadanie nie będzie łatwe, bowiem do Lubina zawita niekwestionowany lider rozgrywek. Zabrzanie w dziesięciu spotkaniach rundy wiosennej nie tylko są niepokonani, ale także nie stracili jeszcze ani jednego punktu. Miedziowi natomiast po dziesięciu kolejkach z czternastoma punktami zajmują czwartą lokatę, tracąc trzy punkty do trzeciego Rakowa Częstochowa. Zabrzanie jeśli zwyciężą w sobotę w Lubinie, będą pewnymi zwycięstwa w rundzie wiosennej i awansują do półfinałów mistrzostw Polski. W pierwszym spotkaniu rozegranym na Górnym Śląsku górą byli zabrzanie, którzy wygrali 1:0, po bramce zdobytej przez Dawida Szwieca w 76. minucie spotkania. Początek spotkania już w sobotę 14 maja o godzinie 12:00 na boisko nr 5. 

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze | 14.05.2022 | 12:00 | Boisko nr 5

 

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi