Juniorzy starsi na podium Mistrzostw Polski! 25 maj

Juniorzy starsi na podium Mistrzostw Polski!

Juniorzy starsi w meczu 29. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zmierzyli się z zespołem Pogoni Szczecin. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem "Miedziowych" 1:0, co zapewniło nam brązowy medal Mistrzostw Polski!

25 maj 2019 16:33

Fot. AP KGHM Zagłębie
Autor AP KGHM Zagłębie

Udostępnij

Akademia

Ciężko jednoznacznie wskazać drużynę, która dominowała w tym spotkaniu - inicjatywa była przejmowana naprzemiennie. Spotkanie lepiej rozpoczęli "Miedziowi", w 22. minucie otwierając wynik. Wtedy też precyzyjne podanie Bartosza Białka wykorzystał Bartosz Zynek. Zawodnicy Pogoni rzucili się do odrabiania strat, ale dobrze spisująca się obrona naszej drużyny uniemożliwiła im sfinalizowanie akcji. W drugiej odłosnie meczu trzy dobre próby podjęli Brzeżowski, Hanc i Białek, ale żadna z nich nie okazała sie skuteczna. Trudne i wyrównane spotkanie z Pogonią Szczecin zakończyło się wygraną Zagłębia 1:0, co zapewniło naszej drużynie brązowy medal Mistrzostw Polski! 

Marcin Ciliński, trener zespołu U-18

- Cieszę się, że zespół stanął na wysokości zadania i wyszedł zwycięsko z dzisiejszego starcia z Pogonią. Graliśmy na naprawdę dużym zmęczeniu, przy ciężkiej pogodzie, ale wyszliśmy na boisko na tyle skupieni i zmotywowani, że udało nam się zrealizować założony plan. Razem z Pawłem Sochackim jesteśmy bardzo zadowoleni z zajęcia miejsca na podium w końcowej klasyfikacji CLJ i dumni z chłopaków za pracę i postępy, jakie w tym sezonie zrobili.  

29. kolejka CLJ 

Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:0 (1:0)
Bramki: Zynek 22

Zagłębie Lubin: 1. Czajor - 2. Baran, 3. Lepczyński, 4. Kuśnierz, 5. Maciejewski, 6. Kizyma, 7. Zynek (65' 15. Brzeżowski), 8. Bukowski, 9. Białek, 10. Kusztal (73' 14. Borowiec), 11. Hanc (75' 16. Malec).

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi