Piotr Stańko | Trenerzy AP KGHM Zagłębie 28 gru

Piotr Stańko | Trenerzy AP KGHM Zagłębie

Dziś przedstawiamy wam sylwetkę trenera Piotra Stańko, który wrócił do AP KGHM Zagłębie po rocznej przerwie. Z Miedziowymi jest związany od najmłodszych lat - jako zawodnik przeszedł wszystkie szczeble juniorskie i grał w drużynie rezerw. Wraz z zespołem U-15 zdobył Mistrzostwo Polski, a obecnie, wraz z trenerem Grzegorzem Grzelką, pracuje przy drużynie U-11.

28 gru 2020 11:15

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

1. Z Zagłębiem jestem związany: Jako zawodnik od 8. roku życia, przechodząc przez wszystkie szczeble juniorskie i drużynę rezerw, natomiast jako trener od 2012 roku z roczną przerwą w sezonie 19/20.

2. Obecnie zajmowane stanowisko: Obecnie pracuję z drużyną U-11. 

3. Do moich obowiązków należy: Przede wszystkim rozwój indywidualny zawodników poprzez treningi, turnieje, mecze, rozmowy z zawodnikami, analizy, wspieranie.

4. Kategorie wiekowe, które prowadziłem w czasie swojej trenerskiej kariery: Miałem to szczęście w swojej krótkiej przygodzie trenerskiej, że pracowałem już praktycznie na każdym szczeblu: od U-8 po II ligę w Górniku Polkowice. Jako pierwszy trener najdłużej prowadziłem rocznik 2003 (od U-12 do U-15).

5. Byłem zawodnikiem Zagłębia: Pierwszej drużyny niestety nie, począwszy od ósmego roku życia (rozpocząłem treningi z rocznikiem 1987), ale przeszedłem przez wszystkie szczeble juniorskie w naszym klubie.

6. Numer, z którym grałem jako zawodnik: Najczęściej chyba z 7.

7. Pozycja, na której grałem/czułem się na boisku najlepiej: Skrzydłowy.

8. Klub, w którym zaczynałem piłkarską karierę: Zagłębie Lubin.

9. Klub, w którym zaczynałem trenerską karierę: Zagłębie Lubin.

10. Ulubiony klub zagraniczny: Real Madryt.

11. Trenowałem takich zawodników jak: Pierwszym rocznikiem, z którym pracowałem był 1998 (Soszyński, Pakulski, Żyra). Z obecnej kadry pierwszego zespołu: Poręba, Kruk. W tym oraz poprzednim sezonie w Górniku Polkowice współpracowałem również z wieloma wychowankami naszego klubu.

12. Moim rodzinnym miastem jest: Urodziłem się w Wałbrzychu, gdzie akurat mój tata grał w piłkę, rok później wyjechaliśmy na 6 lat do Francji, a następnie przeprowadziliśmy się do Lubina, w którym mieszkamy do dziś. Całym sercem jestem związany jednak z naszym miastem.

13. Jestem rannym ptaszkiem/nocnym markiem: Jestem rannym ptaszkiem, zdecydowanie.

14. Mam licencję trenerską: UEFA A.

15. Sportowe marzenie, które spełniłem: W Akademii Zagłębia, pracując jako pierwszy trener, to zdecydowanie Mistrzostwo Polski CLJ U-15 w sezonie 17/18. W piłce seniorskiej na pewno praca jako asystent trenera Enkeleida Dobiego na szczeblu centralnym w II lidze w Górniku Polkowice.

16. Moje największe marzenie: Życiowe już spełniłem, czyli moja żona oraz dwie kochane córeczki. Sportowe, na pewno praca w pierwszej drużynie KGHM Zagłębia.

17. Piłkarz, na którym warto się wzorować: Robert Lewandowski.

18. Moment z mojej trenerskiej kariery, który utkwił w mi w pamięci: Mistrzostwo Polski CLJ U-15.

19. Najtrudniejszy moment mojej kariery: Mam nadzieję, że nie nadejdzie.

20. Gdybym nie był trenerem, byłbym: Ukończyłem AWF o specjalności Menedżer Sportu, więc na pewno coś związanego z zarządzaniem organizacją sportową.

21. Najlepsza życiowa rada, którą otrzymałem: Otrzymałem ich wiele i ciężko wybrać jedną.

22. Motto/ życiowa maksyma, którą chciałbym, by kierowali się moi zawodnicy: Żeby zawsze schodzili z boiska z poczuciem, że dali z siebie wszystko.

23. Osiągniecie, z którego jestem dziś dumny: Moja rodzina.

24. Co chciałbym osiągnąć jako trener AP KGHM Zagłębia: Aby jak najwięcej zawodników z naszej Akademii trafiało do pierwszego zespołu KGHM Zagłębia.

 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi