Tomasz Król: Udany rok dla bramkarzy 26 gru

Tomasz Król: Udany rok dla bramkarzy

W zakończonej rundzie jesiennej bardzo dobrze spisywali się młodzi golkiperzy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. O debiutach w wyższych rocznikach oraz zespołach, które straciły najmniejszą ilość goli, opowiada Trener-koordynator szkolenia bramkarzy Tomasz Król.

26 gru 2020 12:49

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Tomasz Król 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakończonej rundy jesiennej. Bramkarze Akademii KGHM Zagłębia zrobili duży krok w przód. W 70 spotkaniach wystąpili w starszych kategoriach wiekowych, a dodatkowo w zespole rezerw zadebiutowali 16-letni Szymon Weirauch (3 mecze ligowe i 1 pucharowy), 17-letni Bartosz Wierzchowski (1 mecz ligowy i 1 pucharowy) oraz 16-letni Alexander Steffen (2 mecze pucharowe). Wymienieni bramkarze, wraz z  15-letnim Dawidem Radzińskim mieli również możliwość uczestniczenia w treningach z pierwszym zespołem KGHM Zagłębia.

Analizując rundę jesienną, możemy pochwalić się najmniejszą ilością straconych bramek w CLJ U-18 (21 straconych) oraz CLJ U-15 (9 bramek straconych). Nasi 13-letni bramkarze (Adam Matysek oraz Daniel Słobodzian) regularnie byli powoływani do Reprezentacji Dolnego Śląska U-14. Liczymy również na szybki powrót do zdrowia utalentowanego Michała Matysa, który zmaga się z urazem kolana — zakończył trener bramkarzy.

Zarówno trenerom, jak i naszym młodym bramkarzom gratulujemy wykonania tak dobrej roboty i trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

W najbliższym czasie nie ma zaplanowanych rozgrywek.

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi