Powrót z dalekiej podróży 23 maj

Powrót z dalekiej podróży

W niedzielę w ramach 22. kolejki CLJ U-18 Zagłębie podejmowało u siebie Arkę Gdynia. Po zaciętej walce podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego wygrali 3:2 (0:0). Zapraszamy do zapoznania się z wypowiedzią opiekuna Miedziowych.

23 maj 2021 14:06

Trener Marcin Ciliński:

Od samego początku byliśmy zespołem przeważającym, lepiej grającym. Niestety nie miało to przełożenia na fazę końcową. Fajnie funkcjonowaliśmy na boisku, ale nie było tego efektu. Uważam, że w pierwszej połowie było za mało determinacji. Ona dopiero przyszła po stracie drugiej bramki i tak właśnie zespół powinien wyglądać. Tak drużyna wyglądała w drugiej połowie na Legii i na Wiśle. Nie wiem, czym to jest spowodowane, że dopiero jak coś się pali, to zaczynamy funkcjonować agresywniej. Powtórzę, graliśmy dobrze, trener przekazał na przerwie w szatni, że jesteśmy na fajnym meczu, tylko brakowało tego efektu. Wiadomo, że druga bramka została stracona bardzo szybko, nie zdążyliśmy nawet ruszyć. Jednak to właśnie ona wyzwoliła w nas dużą determinację i agresywność to, czego oczekiwaliśmy od samego początku. Fajnie, że mieliśmy dużo czasu, że mogliśmy to zakończyć w ten sposób, w jaki się zakończyło. Można powiedzieć, że wróciliśmy z dalekiej podróży.

Zagłębie - Arka Gdynia 3:2 (0:0)

Bramki: Zając 87' (k.), 63' (k.), Kocaba 83'

Zagłębie: 1. Steffen - 2. Kolan, 3. Czerwiński, 4. Rogalski, 5. Karasiński, 6. Kocaba, 7. Siga, 8. Zając, 9. Szafranek (78' Nowak), 10. Masiak (92' Dzidek), 11. Sobczak.