Przełamać się w starciu z Wisłą Puławy | Zapowiedź 17 mar

Przełamać się w starciu z Wisłą Puławy | Zapowiedź

Przed nami 23. kolejka eWinner 2 ligi. A w niej podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego po raz drugi w tym roku wystąpią przed własną publicznością. Rywalem Miedziowych będzie piąta siła ligowych rozgrywek, Wisła Puławy. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

17 mar 2023 14:15

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Zdobyć pierwsze ligowe punkty w 2023 roku

Piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin będą szukać w niedzielnym meczu przede wszystkim pierwszych tegorocznych punktów. Miedziowi w trzech pierwszych spotkaniach w 2023 roku, ponieśli trzy porażki - kolejno 3:4 ze Śląskiem II Wrocław, 1:5 ze Zniczem Pruszków i 1:2 z Lechem II Poznań w ubiegłą niedzielę. Powoduje to, że nasz zespół aktualnie znajduje się w strefie spadkowej, mając zgromadzonych 22 punkty, co daje aktualnie 17. lokatę w tabeli. Puławianie natomiast ten rok rozpoczęli od dwóch bezbramkowych remisów przeciwko Siarce Tarnobrzeg oraz Raduni Stężyca, a przed tygodniem pokonali na własnym boisku lidera eWinner 2 ligi, Kotwicę Kołobrzeg 2:1. Wisła po 22 rozegranych spotkaniach aktualnie zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego będą chcieli powtórzyć wynik z sierpniowego starcia między tymi drużynami, gdy pokonaliśmy rywali z Lubelszczyzny 2:1, po trafieniach Bartłomieja Kłudki oraz Rafała Adamskiego.

Zagłębie u siebie, Wisła w delegacji

Sprawdźmy jak dotychczas na własnym boisku radzili sobie dotychczas piłkarze KGHM Zagłębia II Lubin, a jak Wisła Puławy dotychczas punktowała na boiskach rywali. Miedziowi dotychczas zdobyli 13 punktów u siebie, co przekłada się na cztery wygrane przeciwko Pogoni Siedlce, Lechowi II Poznań, Hutnikowi Kraków oraz Raduni Stężyca, remis z Olimpią Elbląg oraz pięć porażek. Puławianie natomiast z wyjazdów przywieźli dotychczas 17 punktów, co przekłada się na wygrane nad Siarką Tarnobrzeg, Motorem Lublin, Śląskiem II Wrocław oraz GKS-em Jastrzębie. Dochodzi do tego pięć remisów w starciach z Polonią Warszawa, Pogonią Siedlce, Lechem II Poznań, Hutnikiem Kraków oraz Radunią Stężyca oraz dwie porażki.  

O rywalu słów kilka

Wisła Puławy to klub powstały w kwietniu 1923 roku. Największym sukcesem w dotychczasowej, stuletniej już historii, jest awans do I ligi, wywalczony przez zespół z województwa lubelskiego w sezonie 2015/16. Nie była to jednak zbyt długa przygoda, albowiem na tym szczeblu puławianie zdołali zagrać tylko przez jeden rok. Patrząc szerzej na ostatnie lata, Wisła najczęściej występuje na szczeblu drugoligowym.

Spotkanie 23. kolejki eWinner 2 ligi, pomiędzy KGHM Zagłębiem II Lubin a Wisłą Puławy, już w niedzielę 19 marca o godzinie 14:00 na Stadionie Zagłębia. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom. Wstęp na to spotkanie jest wolny. Dla osób, które nie będą mogły być z nami na stadionie, a chciałyby obejrzeć to spotkanie, zapraszamy do WP Pilot, które jak zawsze będzie transmitować to spotkanie. 

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi