Zapowiedź meczów CLJ i DLJM 16 mar

Zapowiedź meczów CLJ i DLJM

Zapraszamy do zapowiedzi spotkań Centralnej Ligi Juniorów oraz Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. A w nich drużyny U-19 oraz U-17 zagrają u siebie przeciwko Miedzi Legnica oraz FASE Szczecin, natomiast drużyny U-16 oraz U-15 wyjadą do Wrocławia, na starcia ze Śląskiem Wrocław oraz Olympic Junior.

16 mar 2023 12:30

Fot. akademiakghm.com
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

CLJ U-19

Po remisie na inaugurację z Pogonią Szczecin, podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego oraz Przemysława Zatwarnickiego zmierzą się w Lubinie w młodzieżowych derbach Zagłębia Miedziowego z Miedzią Legnica. Zagłębie po 18 dotychczas rozegranych kolejkach plasuje się na szóstym miejscu z 28 punktami na koncie. Legniczanie natomiast zamykają ligową tabelę, bowiem mają zaledwie pięć punktów i tylko jedną wygraną przeciwko Legii Warszawa. Nasz zespół zdecydowanie lepiej wspomina pierwsze starcie rozegrane we wrześniu w Legnicy, albowiem pokonali rywali 4:0, po trafieniach Igora Orlikowskiego, Kacpra Masiaka, Szymona Karasińskiego oraz Mateusza Chmarka. Było to zarazem pierwsze zwycięstwo lubinian w obecnych rozgrywkach i tym samym i tym razem liczą na to, że meczem z Miedzią uda się rozpocząć zwycięską serię, która pozwoli na dobre włączyć się do walki o medale mistrzostw Polski. 

Zagłębie Lubin - Miedź Legnica | 19.03 | 17:00 | Boisko nr 5

CLJ U-17

Podopieczni trenerów Tomasza Bożyczko oraz Piotra Błauciaka w obecnych rozgrywkach idą jak burza. Nie inaczej rozpoczął się 2023 rok, albowiem w dwóch pierwszych spotkaniach, Miedziowi odnieśli dwa przekonujące zwycięstwa - najpierw w Lubinie pokonali Pogoń Szczecin 4:0, rewanżując się tym samym za sierpniową porażkę na boisku rywala, a przed tygodniem w świetnym stylu pokonali w Głogowie Chrobrego 5:0. Tym razem przeciwnikiem naszego zespołu będzie FASE Szczecin. W pierwszym meczu rozegranym w Szczecinie, trzy punkty zainkasowali lubinianie, którzy zwyciężyli 3:0, po dwóch bramkach Oskara Droździka i jednej Mateusza Skoczylasa. Obydwa zespoły zmierzyły się ze sobą także kilka tygodni temu w meczu towarzyskim w ramach zimowych przygotowań, wówczas po raz kolejny to nasi zawodnicy okazali się lepsi, pokonując FASE aż 7:3. Dwukrotnie do siatki rywala trafiał Maciej Rogowski, a po jednej bramce zdobyli Bartosz Rokita, Dominik Gregorski, Patryk Sobolewski, Kacper Szulc oraz Bartłomiej Wandachowicz.

Zagłębie Lubin - FASE Szczecin | 18.03 | 13:00 | Boisko nr 5 

CLJ U-15

Za nami inauguracja rundy wiosennej w Centralnej Lidze Juniorów w wykonaniu podopiecznych duetu Marek Sinkiewicz-Ariel Sworacki. Miedziowi w pierwszym meczu, rozegranym na boisku w Lubinie, pokonali Odrę Opole 1:0, po bramce Aleksandra Chabrosa w 29. minucie spotkania. Rywalem naszego zespołu tym razem będzie Olympic Junior Wrocław. Nasi rywale w dwóch pierwszych spotkaniach zdobyli jeden punkt, po remisie z Odrą Opole, a przed tygodniem ulegli w Częstochowie Rakowowi 0:5. W rundzie jesiennej, w starciach pomiędzy tymi zespołami dwukrotnie lepsi okazywali się nasi zawodnicy, którzy pierw w Lubinie wygrali aż 9:0, po trzech trafieniach autorstwa Jakuba Fogta oraz Aleksandra Chabrosa, a także po dwóch trafieniach Jakuba Ligockiego i jednym Mateusza Chmielowca. Na zakończenie 2022 roku, lubinianie wygrali we Wrocławiu 3:0, po trafieniach Jakuba Ligockiego, Aleksandra Chabrosa oraz Marcela Foksa. 

Olympic Junior Wrocław - Zagłębie Lubin | 19.03 | 13:00 | Wrocław

DLJM U-16

Czas na powrót na ligowe boiska także mistrzów Dolnego Śląska w kategorii junior młodszy. Podopieczni trenerów Piotra Stańko oraz Karola Maliszewskiego po 12 dotychczas rozegranych kolejkach przewodzą w ligowej stawce, mając 31 punktów na swoim koncie, tyle samo, co drugie FC Wrocław Academy. Pierwszym tegorocznym rywalem naszego zespołu będzie WKS Śląsk Wrocław, który plasuje się aktualnie na szóstej lokacie, mając zgromadzonych 17 punktów. W pierwszym meczu tego sezonu, rozegranym na boisku w Lubinie, trzy punkty zgarnęli zawodnicy Zagłębia, którzy pokonali rywali ze stolicy Dolnego Śląska 3:1, po bramkach Maksymiliana Maćkowiaka, Igora Stańczaka oraz Pawła Wierszaka. 

WKS Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin | 18.03 | 10:00 | Wrocław

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi