Rezerwy wracają do gry! 10 wrz

Rezerwy wracają do gry!

Już w najbliższą sobotę drużyna rezerw KGHM Zagłębia wróci do ligowego grania po przymusowej przerwie. “Miedziowi” zmierzą się na własnym boisku z Wartą Gorzów Wielkopolski w ramach 8. kolejki III grupy III ligi.

10 wrz 2020 13:30

Fot. Tomasz Folta
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Podopieczni trenerów Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego mieli długi odpoczynek od ligowych zmagań. Po sierpniowym spotkaniu z LKS-em Goczałkowice u jednego z członków zespołu wykryto wirusa COVID-19. Z tego powodu lubinianie przez blisko 4 tygodnie nie rozgrywali meczów.

Szansa na dobry powrót nadarzy się już w sobotę, bowiem “Miedziowi” zmierzą się z Wartą Gorzów Wielkopolski. Rezerwy KGHM Zagłębia zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli, ale mają rozegrane zaledwie 3 spotkania (przy 7 możliwych). W tym sezonie zwyciężyli już z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Miedzią Legnica oraz przegrali z LKS Goczałkowice-Zdrój.

Tymczasem nasz rywal, Warta Gorzów Wielkopolski, rozegrała wszystkie swoje spotkania. Z dorobkiem 6 punktów na swoim koncie zajmują dopiero 13. miejsce. Dotychczas dwa razy zwyciężyli - z Foto-Higieną Gać i Piastem Żmigród, a także 5 razy przegrali – z rezerwami Górnika Zabrze, Polonią-Stal Świdnica, Ruchem Chorzów, MKS Kluczbork i w ostatniej kolejce ze Ślęzą Wrocław.

Co wiemy o tym spotkaniu? Na boisku na pewno nie zobaczymy kapitana Adama Borkowskiego, który przeniósł się na wypożyczenie do Górnika Polkowice. W drugą stronę powędrował za to Wojciech Galas, który po pięciu latach w barwach "Zielono-Czarnych", wrócił do klubu, w którym stawiał swoje pierwsze w seniorskiej karierze kroki. W sobotnim spotkaniu będzie miał okazję do zaprezentowania swojego warszatu piłkarskiego.

“Miedziowych” po takiej przerwie z pewnością czeka trudne spotkanie. Najważniejsze jest jednak, żeby wrócić do grania i stopniowo budować pozycję w lidze. 

_______________________

8. KOLEJKA III LIGI

12 września, g. 13:00 – boisko nr 4
KGHM Zagłębie II – Warta Gorzów Wielkopolski

Plan

Turnieje
mecze ligowe
sparingi

Wyniki

Turnieje
mecze ligowe
sparingi